Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Ewakuacja próbna, trzeba czy nie trzeba wykonać?
Autor Wiadomość
Margolettka

Dołączył: 19 Wrz 2022
Posty: 1
Wysłany: 2022-09-19, 11:10   Ewakuacja próbna, trzeba czy nie trzeba wykonać?

W Przedsiębiorstwie jest zatrudnionych 150 osób, pracownicy przebywają w różnych budynkach. Najwięcej osób pracuje w budynku Ciepłowni Centralnej połączonym z budynkiem biurowym ZLIII, w którym pracuje w szczycie dnia tj. od godziny 7.00-15.00 maksymalnie 37 osób, dodatkowo podczas tej zmiany roboczej przez dwie godziny przebywa 5 pracowników i przybywają pracownicy na podpisanie listy (22 osoby). Obciążenie ogniowe na tą chwilę poniżej 500 MJ/m2.
Proszę o opinię, czy przy takiej ilości pracowników (42 stałych użytkowników i 22 wcześniej wspomniane osoby, które pojawiają się aby podpisać się na liście) wymagane jest przeprowadzanie ewakuacji próbnej w myśl § 17 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu. Jak traktować te w/w 22 osoby, raczej nie jak stałych użytkowników?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

2022 © Wiedza i Praktyka
Regulamin serwisu