Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: ewania
2021-11-19, 16:51
pomoc w sprawach bhp w firmie
Autor Wiadomość
ewania 

Pomogła: 38 razy
Wysłany: 2021-11-14, 21:11   

yock napisał/a:
i najprościej zrealizować to przez ORZ

1. "Najprościej" - owszem. Ale nie można pisać, że "musi" to wynikać z orz Covid. Bo nie na każdym pracodawcy ciąży obowiązek uwzględniania covid w orz.
2.
yock napisał/a:
Proszę wskazać z czego, ma wynikać działanie pracodawcy
:?: Dobry jesteś :mrgreen: , już staję na baczność i wskazuję :lol: Choć wierzę w ludzi i ufam, że potrafią czytać ze zrozumieniem :lol:
Z tego co napisałam wyraźnie wynika, że JEŚLI ten zakład pracy znajduje się w grupie firm, w których covid ma byc uwzględniony w orz - to oczywiscie odpowiedź na pytanie powinna wynikać z orz.
ALE - JEŚLI nie ma takiego obowiązku, to ma to wynikać z tego:
ewania napisał/a:
każdy pracodawca musi określić i podjąć dzialania zwiazane z zagrożeniem epidemicznym.
Czyli - powtórzę co już pisałam - na TAK zadane pytania, z którego nie wynika z jakim zakladem pracy i jakim charakterem pracy mamy do czynienia nie można jednoznacznie odpowiedzieć, że ma wynikać z tego czy z tego.
Pytający musi sam dokladnie zapoznać się z tym, o czym napisano na podlinkowanej przez Ciebie stronie (a tam napisano bardzo jasno i przystępnie i w oparciu o przepisy).

Wtedy chyba zorientuje się czy w jego firmie musi byc orz z covidem (w skrócie mówiąc), czy wystarczy tylko działać w ten drugi sposób.
Tak czy owak - i z jednego i drugiego sposobu postępowania "wyjdzie mu", czy te środki do dezynfekcji i maseczki muszą być czy nie.
I warto pamiętać, że lepiej zawsze dać więcej niż mniej, jeśli chodzi o profilaktykę.

yock 

Wysłany: 2021-11-15, 22:39   

takie pytanie musisz traktować jak akademickie, czyli podać chociaż dwie alternatywy. Ktoś pyta, Ty odpowiadasz wskazując rozwiązania, oczywiście te najlepsze. :idea:

ewania 

Wysłany: 2021-11-16, 22:29   

yock napisał/a:
takie pytanie musisz traktować jak akademickie, czyli podać chociaż dwie alternatywy. Ktoś pyta, Ty odpowiadasz wskazując rozwiązania, oczywiście te najlepsze. :idea:

Podałeś jakieś? Choć jedno (dobre)? Bo może coś przegapiłam :-?

yock 

Wysłany: 2021-11-17, 19:16   

to proszę czytaj ze zrozumieniem i udzielaj się jako moderator, bez niepotrzebnego rozpisywania które nic nie wnosi :idea:

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2021-11-18, 10:05   

ewania napisał/a:
yock napisał/a:

yock napisał/a:
to proszę czytaj ze zrozumieniem

A ja uważam, że akurat tego mógłbyś się od niej uczyć ;-)

yock napisał/a:
i udzielaj się jako moderator, bez niepotrzebnego rozpisywania które nic nie wnosi :idea:

Nie przesadzaj.
Moderator, to też użytkownik forum i ma prawo wypowiadać się, tak samo jak i Ty w każdej sprawie dotyczącej forum :idea:

Ps.
Uważam, że tego typu uwagi, przycinki, zbędne dyskusje należy prowadzić jako "pw" - poza oficjalną stroną Forum.

yock 

Wysłany: 2021-11-18, 10:41   

Andrzej J.S napisał/a:
ewania napisał/a:
yock napisał/a:

yock napisał/a:
to proszę czytaj ze zrozumieniem

A ja uważam, że akurat tego mógłbyś się od niej uczyć ;-)

yock napisał/a:
i udzielaj się jako moderator, bez niepotrzebnego rozpisywania które nic nie wnosi :idea:

Nie przesadzaj.
Moderator, to też użytkownik forum i ma prawo wypowiadać się, tak samo jak i Ty w każdej sprawie dotyczącej forum :idea:

Ps.
Uważam, że tego typu uwagi, przycinki, zbędne dyskusje należy prowadzić jako "pw" - poza oficjalną stroną Forum.

Andrzeju , Twoje uwagi nic nie wnoszą w zapytaniu kolegi,. moderacja - (odpowiedź na "pw").

ewania 

Wysłany: 2021-11-19, 02:20   

yock napisał/a:
to proszę czytaj ze zrozumieniem i udzielaj się jako moderator, bez niepotrzebnego rozpisywania które nic nie wnosi :idea:

Proszę bez zbędnych rad i bez agresji, bo to niepotrzebne.
Nie do Ciebie też należy ocena tego, czy posty innych uczestników (moderator też jest zwykłym uczestnikiem) coś wnoszą czy nie wnoszą.
Zadałam Ci proste pytanie i grzecznie prosiłam o odpowiedź (nadal na nią liczę) i wskazanie tego "najlepszego" rozwiązania, które podałeś. Podaleś? Ja widzę tylko, że napisałeś że MUSI wynikać to z ORZ, co nie jest prawdą w odniesieniu do KAŻDEJ firmy.
Jak pisałam więc - być może przeoczyłam, ale nie widzę takiej odpowiedzi z "najlepszym rozwiązaniem" z Twojej strony, wskaż mi w którym miejscu ono było.
Po prostu. I tylko tyle. Bez pozamerytorycznych uwag.

yock 

Wysłany: 2021-11-19, 09:01   

ewania napisał/a:
yock napisał/a:

Proszę bez zbędnych rad i bez agresji, bo to niepotrzebne.
Nie do Ciebie też należy ocena tego, czy posty innych uczestników (moderator też jest zwykłym uczestnikiem) coś wnoszą czy nie wnoszą.
Zadałam Ci proste pytanie i grzecznie prosiłam o odpowiedź (nadal na nią liczę) i wskazanie tego "najlepszego" rozwiązania, które podałeś. Podaleś? Ja widzę tylko, że napisałeś że MUSI wynikać to z ORZ, co nie jest prawdą w odniesieniu do KAŻDEJ firmy.
Jak pisałam więc - być może przeoczyłam, ale nie widzę takiej odpowiedzi z "najlepszym rozwiązaniem" z Twojej strony, wskaż mi w którym miejscu ono było.
Po prostu. I tylko tyle. Bez pozamerytorycznych uwag.

nie czytam tego nawet, bo nic nie wnosi w sprawie zapytania.

ewania 

Wysłany: 2021-11-19, 16:51   

Trudno, tak to jest jak się nie wie co odpowiedzieć. Ponieważ pytajacy odpowiedz otrzymał a żadne kolejne posty niczego "nie wnoszą", przeradzając się w bicie piany - zamykam temat.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi