Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: ewania
2020-10-13, 22:08
Wybór Alkomatu
Autor Wiadomość
endryj

Wysłany: 2018-12-16, 20:33   Wybór Alkomatu

Zastanawiam się nad zakupem alkomatu do firmy. Kupował ktoś z Was?? Czym się kierować przy wyborze takiego urządzenia?? Chciałbym taki co daje wiarygodne wyniki.

nukldek 

Wysłany: 2018-12-19, 20:54   

Sam się ostatnio zastanawiałem nad kupnem alkomatu, ale nie mogę się zdecydować co wybrać.

ewania 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2018-12-19, 23:08   

endryj napisał/a:
Zastanawiam się nad zakupem alkomatu do firmy.

A po co??
Po zmianie w przepisach nie ryzykowałabym. Bezpieczniej - jesli jest uzasadnione podejrzenie nitrzezwosci pracownika - wzywac policję a nie robić badania samemu. No, chyba, że pracowni się zgodzi albo wręcz zażąda. Ale i wtedy wołałabym policję, bo dla celów dowodowych takie "samosie" alkoholowe są bez żadnego znaczenia raczej.... Tutaj trochę tez o tym>> https://poradnikpracownika.pl/-badanie-alkomatem-w-zakladzie-pracy-czy-jest-dozwolone

endryj

Wysłany: 2019-01-09, 21:49   

ja tam z pracownikami dobrze żyję więc nie mam potrzeby od razu wzywania policji do badania. A po drugie alkomat niby do firmy a czasami sam bym go używał poza firmą. :)

Mi na innym forum polecano jakiś alkomat z rodziny alkohitów. Mają długą gwarancję i dobre sensory.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-01-09, 21:59   

ewania napisał/a:
Bezpieczniej - jesli jest uzasadnione podejrzenie nitrzezwosci pracownika - wzywac policję a nie robić badania samemu. No, chyba, że pracowni się zgodzi albo wręcz zażąda. Ale i wtedy wołałabym policję, bo dla celów dowodowych takie "samosie" alkoholowe są bez żadnego znaczenia

endryj napisał/a:
ja tam z pracownikami dobrze żyję więc nie mam potrzeby od razu wzywania policji do badania.

Uważam, że "ewania ma rację.

ewania 

Wysłany: 2019-01-12, 17:04   

Coś mi się widzi, że kolega endryj ma ochotę coś nam tu zareklamować..... I czyni podchody :D Endryj - jeśli masz taki zamiar, to pamiętaj, żeby zrobić to w Dziale Ogłoszenia, a nie tutaj ;-)

endryj

Wysłany: 2019-02-11, 21:51   

Wiesz policja w moim odczuciu to ostateczność. Wolałbym przebadać takim "domowym" alkomatem, który daje wiarygodne wyniki i jak się okaże że ma w wydychanym to bym mu dał wybór idziesz do domu czy wzywamy policję.

Robert7979

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-10-11, 11:18   

Przebadać możesz sam, ale konsekwencje możesz wyciągnąć na podstawie badania policji

---
moderacja - (załączony link reklamowy nie ma żadnego związku z tematem).

ewania 

Wysłany: 2020-10-13, 22:08   

Robert7979 napisał/a:
Przebadać możesz sam, ale konsekwencje możesz wyciągnąć na podstawie badania policji

---
moderacja - (załączony link reklamowy nie ma żadnego związku z tematem).

Nie moze badac sam, nie pisz głupot.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi