Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Andrzej J.S
2018-12-12, 19:00
Szkolenia bhp dla kadry kierowniczej
Autor Wiadomość
seba 22

Dołączył: 21 Mar 2015
Posty: 45
Wysłany: 2018-12-12, 14:06   Szkolenia bhp dla kadry kierowniczej

Kto może szkolić kierowników? Czy może pracownik służby bhp. ?
Czy musi być jednostka szkoleniowa ?
 
     
abraber 
spec

Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 29
Skąd: waw
Wysłany: 2018-12-12, 17:32   

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie służby BHP szkolenie wstępne może przeprowadzić behapowiec. Szkolenie okresowe nie należy do obowiązków wskazanych w rozporządzeniu, a na służbę bhp nie można nakładać innych obowiązków niż te z rozporządzenia, wiec nie bardzo może wykonać szkolenie okresowe behapowiec pracujący na etacie.
 
     
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Pomógł: 64 razy
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 5524
Wysłany: 2018-12-12, 19:11   

abraber napisał/a:
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie służby BHP szkolenie wstępne może przeprowadzić behapowiec. Szkolenie okresowe nie należy do obowiązków wskazanych w rozporządzeniu, a na służbę bhp nie można nakładać innych obowiązków niż te z rozporządzenia, wiec nie bardzo może wykonać szkolenie okresowe behapowiec pracujący na etacie.

Może - jeśli wykona to, np:
- w urlopie - dodatkowe wynagrodzenie,
- czasie wolnym od pracy - dodatkowe wynagrodzenie,
- na umowę zlecenie - wynagrodzenie wynikające z umowy zlecenia,
- albo jest behapowcem na pełnym etacie w małym zakładzie pracy i takie zadanie ma wpisane w umowie o pracę (np. wykonywanie zadań służby bhp wraz ze szkoleniami w tym zakresie) - wynagrodzenie w ramach obowiązków służbowych za pracę.
 
     
seba 22

Dołączył: 21 Mar 2015
Posty: 45
Wysłany: 2018-12-12, 20:07   

abraber napisał/a:
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie służby BHP szkolenie wstępne może przeprowadzić behapowiec. Szkolenie okresowe nie należy do obowiązków wskazanych w rozporządzeniu, a na służbę bhp nie można nakładać innych obowiązków niż te z rozporządzenia, wiec nie bardzo może wykonać szkolenie okresowe behapowiec pracujący na etacie.

Nie pytam o szkolenia okresowe dla pracowników, tylko pytam o kierowników kto może ich szkolic czy może robić to bhp owiec
 
     
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Pomógł: 64 razy
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 5524
Wysłany: 2018-12-12, 22:37   Re: Szkolenia bhp dla kadry kierowniczej

seba 22 napisał/a:
Kto może szkolić kierowników? Czy może pracownik służby bhp. ?
Czy musi być jednostka szkoleniowa ?

Jeśli organizatorem szkolenia będzie pracodawca tych kierowników, to behapowiec (zakładowy) spełniający wymogi zawarte w § 5 pkt. 3 rozporządzenia w spr. szkolenia w dziedzinie bhp, może być wykładowcą i instruktorem na tym szkoleniu.
 
     
ewania 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 15 Lut 2007
Posty: 3529
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-12-15, 12:45   

Bingo.
_________________
Przykazania boskie (owe 10) są tylko dlatego tak jasne, przejrzyste i zrozumiałe, że powstały bez pomocy doradców i ekspertów...
 
     
justus25 

Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 91
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-12-19, 11:16   

Wg mnie organizatorem szkolenia dla kierowników nie może byc pracodawca tych pracowników.

Cytat:
Szkolenie osób będących pracodawcami, pracowników służby bhp oraz instruktorów i wykładowców tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy prowadzą jednostki organizacyjne (...)
 
     
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Pomógł: 64 razy
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 5524
Wysłany: 2018-12-19, 15:59   

justus25 napisał/a:
Wg mnie organizatorem szkolenia dla kierowników nie może byc pracodawca tych pracowników.

Cytat:
Szkolenie osób będących pracodawcami, pracowników służby bhp oraz instruktorów i wykładowców tematyki bezpieczeństwa i higieny pracy prowadzą jednostki organizacyjne (...)

A gdzie tu jest napisane, że pracodawca nie może organizować szkolenia dla osób kierujący pracownikami :?:
 
     
ewania 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 15 Lut 2007
Posty: 3529
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-12-19, 23:16   

justus25 napisał/a:
Wg mnie organizatorem szkolenia dla kierowników nie może byc pracodawca tych pracowników.

Wg Ciebie nie może, ale wg prawa - może ;-)
_________________
Przykazania boskie (owe 10) są tylko dlatego tak jasne, przejrzyste i zrozumiałe, że powstały bez pomocy doradców i ekspertów...
 
     
Bartkosz 

Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 5
Wysłany: 2019-01-14, 14:31   

Też mi się tak wydaje:) U nas w firmie zewnętrzni behapowcy raz na rok wpadali na kontrolę, a szkolenia, w tym dla kadry kierowniczej robili właściciele.
 
     
ewania 


Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 15 Lut 2007
Posty: 3529
Skąd: Leszno
Wysłany: 2019-01-15, 16:01   

Bartkosz napisał/a:
szkolenia, w tym dla kadry kierowniczej robili właściciele.

Co znaczy "robili"???
_________________
Przykazania boskie (owe 10) są tylko dlatego tak jasne, przejrzyste i zrozumiałe, że powstały bez pomocy doradców i ekspertów...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.
Sprawdź, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe

2018 © Wiedza i Praktyka
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12