Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie na zdrowie i życie
Autor Wiadomość
itak

Wysłany: 2018-04-18, 05:59   Ubezpieczenie na zdrowie i życie

Ostatnio w moim zakładzie pracy pojawiała się opcja, aby skorzystać z ubezpieczenia grupowego. Z jednej strony to całkiem ciekawa opcja, z drugiej strony pobieraliby mi miesięcznie około 50 zł na poczet ubezpieczenia. Jak wam się wydaje?

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2018-04-18, 08:04   

Ubezpieczenie grupowe NW warto mieć.

ewania 

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 2018-04-18, 18:12   

Oczywiście, ze warto. I jest w nim nie tylko ubezpieczenie od NW (nieszczęśliwych wypadków).
Są też w takim ubezp. grupowym najczesciej uwzględniane także odszkodowania z tytułu pobytu w szpitalu, operacji, śmierci (własnej, małzonka, partnera, rodziców, tesciów).
Warto mieć takie ubezpieczenie własnie w grupie, czyli np. w pracy, jako grupowe, bo pracodawca (zwłaszcza duży) wynegocjuje lepsze stawki odszkodowań niż pojedyncza osoba, chcąca się ubezpieczyć.

itak - uprzedzam - nie wrzucaj tu reklamy żadnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego.... (jeśli taki miales zamiar, zaczynając ten wątek... :-P ) Usuniemy.

jma

Wysłany: 2018-04-19, 06:14   

U mnie w pracy mamy ubezpieczenie grupowe, do którego należę i potrącają mi co miesiąc z wypłaty. Koszt miesięczny to około 40 zł. Zalet jest moim zdaniem więcej, bo w stosunku do pakietu typowo komercyjnego, jest około 2x tańszy. Zakres ochrony jest też duży i w zasadzie kompleksowy.
Prawda jest też taka, że nie każdy z nas śledzi na bieżąco ofert ubezpieczeniowych. W zasadzie to trudno jest porównywać poszczeglne oferty. Dlatego pomocne są w tym zakresie porównywarki polis ubezpieczeniowych. Takie porównywarki jak np Wygodnie - link.

qollo

Wysłany: 2018-04-25, 13:25   

Zawsze warto się ubezpieczyć, zwłaszcza, jeśli składka jest tak niska. Nie stracisz na tym.

eccek

Wysłany: 2018-05-24, 08:07   

Również jestem zdania,że warto się ubezpieczyć. Nie jest to duży koszt a jednak nieszczęścia chodzą po ludziach i czasami paradoksalnie coś przykrego może nas dopaść jak akurat nie mamy ubezpieczenia. Ze swojej strony również polecam zainteresować się większymi towarzystwami ubezpieczeniowymi:
nie ma problemów z wypłata odszkodowania
wypłacaja wieksze kwoty
a w ubezpieczeniach jest mniej wykluczeń

Korzystne ubezpieczenia na życie ma moderacja

Zygfrytt 

Wysłany: 2018-12-30, 14:03   

Jak tylko mamy na to pieniądze to warto się ubezpieczyć.

Skibski70 

Wysłany: 2019-01-08, 12:20   

Ja już teraz biorę ubezpieczenie nawet na wszystkie sprzęty elektroniczne - naprawdę się opłaca. Zdarzyło mi się, że ukradziono mi aparat fotograficzny (dość drogi). Mając ubezpieczenie odzyskałem koszt aparatu

Skibski70 

Wysłany: 2019-01-08, 12:22   

Zygfrytt napisał/a:
Jak tylko mamy na to pieniądze to warto się ubezpieczyć.

Lepiej się ubezpieczyć zawczasu a nie ryzykować. Włamanie do domu, zalanie, złamanie nogi, kradzież - takie rzeczy się zdarzają dość często. Mając ubezpieczenie masz pewność, że w przypadku takiej sytuacji jesteś zabezpieczony

Odpowiedz do tematu