Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Andrzej J.S
2015-01-12, 18:27
Usunięcie postu.
Autor Wiadomość
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2014-12-17, 19:38   

admin napisał/a:
pojawił się nowy moderator Robert P. jest to nowa osoba odpowiedzialna za forum (bardziej za moderowanie forum) skierowana przez właściciela biznesowego ze strony Wydawnictwa WiP.

Myślę, że w tym przypadku na nowym moderatorze spoczywał będzie (między innymi) obowiązek decydowania o losie zamieszczanych na forum i wklejanych w treść postów różnego rodzaju reklam, które to w zakamuflowanej formie coraz częściej pojawiają się na tym forum.
Do tej pory usuwaliśmy (ja i "ewania") wstawiane w treść postów zakamuflowane podlinkowania reklam. Jednak mogło to być sprzeczne z wolą Wydawcy WiP. Teraz, jak wydawca ma swojego przedstawiciela to myślę, że "Robert P." zrobi to lepiej niż my. My robiliśmy to na wyczucie i na własną rękę (ryzyko) - może robiliśmy to niepotrzebnie i wbrew woli Wydawcy WiP :?:

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2014-12-17, 19:45   

"Robert P." - witam w gronie moderatorów.

ewania 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2014-12-18, 01:20   

Andrzej J.S napisał/a:
"Robert P." - witam w gronie moderatorów.

A ja nie witam. :evil:
Ktoś, kto zmyśla i tworzy jakieś posty Bóg wie skąd i w dodatku bezczelnie przypisuje użykownikom forum ich autorstwo, do tego używając wulgarnego języka - absolutnie nie ma, moim zdaniem, żadnego umocowania aby moderować forum.
Jesli więc własciciel Forum (WiP) takiej właśnie osobie powierza moderowanie, to rozumiem, że właściciel uznał to za potrzebne, wyboru moderatora dokonał w sposób przemyślany, no i ma do tego całkowite prawo.

Z tym, że ja w tej sytuacji proszę Admina o skreślenie mnie z listy moderatorów, bo tak się składa, że tylko rodziny się nie wybiera. Towarzystwo - tak.
Mam swoje, określone kryteria doboru towarzystwa, a Robert P. tych kryteriów nie spełnia. I nie mam najmniejszego zamiaru być z nim w jednej grupie jako moderator.

Rola użytkownika całkiem mi wystarczy.
admin napisał/a:
moderowanie nie polega tylko na kasowaniu, ale na utrzymaniu odpowiedniego poziomu :)
:lol: Taaa.....jeśli chodzi o "odpowiedni poziom" to Robert P. nieźle zaczął. Da sobie chłopak radę. :lol:

Robert P.

Wysłany: 2014-12-18, 10:58   

Witam,

Chciałbym wyjaśnić sytuację. Pan Andrzej ma rację co do obecnej mojej roli na forum, polegającej na usuwaniu zakamuflowanych reklam. Jestem nowy na forum. Odwiedzałem je wcześniej ale rzadko. Co do zaistniałej sytuacji to jest ona wynikiem tego, że znalazłem jakiś temat przed lat (albo miesięcy ale raczej lat) i to w miarę szybko, gdzie jeden użytkownik użył wspomnianych wcześniej wulgarnych słów.

Pan Andrzej i Pani Ewania, skrytykowali wypowiedź tego użytkownika co jest postawą godną pochwały. Jako, że jednak to był stary temat, a jednak mógłby wpłynąć na postrzeganie poziomu tego forum przez nowych użytkowników postanowiłem usunąć ten temat. Nie miałem możliwości usunięcia go całego dlatego pokasowałem posty. Bardzo niefortunnie sprecyzowałem przyczyny usunięcia postu, pisząc lakonicznie, że jest cytat zawierający wulgarne słowa. Tym bardziej, że jak wspomniałem wcześniej użyty do krytyki niewłaściwego zachowania jest (dla mnie) bardzo dobrą postawą. Chodziło mi o to że przytoczone słowa dotyczyły już skasowanego przeze mnie wpisu (tego z wulgaryzmem), więc nie było chyba sensu ich zostawiać.

To jest mój pierwszy post i nie używałem, nie używam i nie zamierzam używać wulgarnego języka na forum. Za zaistniałą sytuację przepraszam moderatorów i użytkowników. Swoją rolę widzę jako pomoc ze strony właściciela forum obecnym moderatorom, ponieważ cenię sobie ich doświadczenie na forum oraz wiedzę z zakresu poruszanej tematyki do których mi bardzo daleko.

Robert

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2014-12-18, 11:02   

ewania napisał/a:
ja w tej sytuacji proszę Admina o skreślenie mnie z listy moderatorów

Też nad tym zastanawiałem się :!:
Jednak doszedłem do wniosku, że każdemu trzeba dać szansę poprawy.
Zastanawia mnie tylko cel wyznaczenia i narzucenia swojego moderatora przez Wydawcę WiP :?: Wygląda to tak jakby Wydawca chciał wprowadzić cenzurę - co przypomina mi stare komunistyczne dzieje :evil: :shock:

Pożyjemy - zobaczymy, a jak poprawy nie będzie to i ja poproszę o wykreślenie mnie z listy moderatorów. Tym bardziej, że emeryt kiedyś przecież musi odejść i zrobić miejsce młodszym ;-)

xbeatax 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-12-18, 12:08   

Andrzej, dzisiaj młodzi sami sobie zrobią miejsce :), więc nie ma co się o to martwić. Gorzej z wiedzą, gdyż ta aktualnie zastąpiona została butą. Wniosek - Emeryt nie może odejść. :)

wojtek.d 

Wysłany: 2015-01-08, 14:01   

Robert P. napisał/a:
Co do zaistniałej sytuacji to jest ona wynikiem tego, że znalazłem jakiś temat przed lat (albo miesięcy ale raczej lat) i to w miarę szybko, gdzie jeden użytkownik użył wspomnianych wcześniej wulgarnych słów.
To bardzo proszę o cytat mojego postu, w którym użyłem wulgaryzmu lub zamieściłem reklamę, bo jeżeli takowy post był i wyszedł z mojego adresu, to było by to sprzeczne z moją osobą. Co do:
ewania napisał/a:
Jesli więc własciciel Forum (WiP) takiej właśnie osobie powierza moderowanie, to rozumiem, że właściciel uznał to za potrzebne, wyboru moderatora dokonał w sposób przemyślany, no i ma do tego całkowite prawo.
Obym się pomylił, ale "jakie wydawnictwo, taki ich moderator :roll:

wojtek.d 

Wysłany: 2015-01-08, 14:06   

Andrzej J.S napisał/a:
Tym bardziej, że emeryt kiedyś przecież musi odejść i zrobić miejsce młodszym ;-)
No nie żartuj, ja nigdy nie miałem ciebie za emeryta, lecz za starszego kolegę, na którego zawsze można było liczyć - i mam nadzieję, że nadal mogę ;-)

Edit: A tak na marginesie, to widzę, że nie byłem sam. I do Ewani - też traktuję Ciebie, tak jak Andrzeja, za przyjaciela, więc po przyjacielsku proszę Cię, byś nie odchodziła. A ja, jak będzie taka wola ludu, też będę tu częściej niż raz na kwartał zaglądał, o ile że znowu się całe towarzystwo nie posypie...

wojtek.d 

Wysłany: 2015-01-08, 14:35   

Robert P. napisał/a:
Chciałbym wyjaśnić sytuację. (...) To jest mój pierwszy post i nie używałem, nie używam i nie zamierzam używać wulgarnego języka na forum.
A więc na dzień dobry to, co wysyłałeś do użytkowników ze wstawką:
xbeatax napisał/a:
Przejrzyj inne tematy na forum bo Cię opierdolą
Andrzej J.S napisał/a:
Przejrzyj inne tematy na forum bo Cię opierdolą
, które również zostały skrytykowane przez administratorów i użytkowników - powinieneś usunąć, tylko jak? Wchodząc na prywatne skrzynki i kasując? - Dla mnie jest to wulgaryzm i jak Andrzej już zauważył i w swojej krytyce, pod czym się podpisuję:
Andrzej J.S napisał/a:
kasowanie postów pod zarzutem używania przeze mnie słów wulgarnych, których w treści moich postów nie było i na dodatek zwracanie uwagi słowami: "Przejrzyj inne tematy na forum bo Cię opierdolą ":
nie
Andrzej J.S napisał/a:
chyba
, ale na pewno
Andrzej J.S napisał/a:
MODERATOROWI nie przystoi :?: :oops:
. Ale cóż, to tak samo, jak przecież w naszym prawie nie można wypłacać zaległych urlopów, bo urlop ma być wybrany, a tym czasem Tusk dostał 80tyś. zł. z tego tytułu, bo "co wolno Wojewodzie, to nie tobie ... brzydki zapachu" :roll:

xbeatax 

Wysłany: 2015-01-08, 19:02   

Rach ciach i jedno wejście, a postów kilka :). Wychodzi jeden na miesiąc, skoro wejścia tylko raz na kwartał :).

ewania 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2015-01-08, 21:03   

wojtek.d napisał/a:
przecież w naszym prawie nie można wypłacać zaległych urlopów, bo urlop ma być wybrany, a tym czasem Tusk dostał 80tyś. zł. z tego tytułu, bo "co wolno Wojewodzie, to nie tobie ... brzydki zapachu

:?: Chyba coś przekombinowałeś ;-)
Jak to "nie można"? Nie tylko można ale i trzeba, jeśli pracownik odchodzi z pracy, a ma nie wykorzystany urlop.
Z naliczeniem do 3 lat wstecz.
Tyle, że oczywiscie aż takich zaleglosci byc nie powinno. No, ale są firmy, gdzie tak jest, bo pracownik "nie ma czasu" na urlop :evil:

wojtek.d 

Wysłany: 2015-01-09, 09:24   

ewania napisał/a:
Chyba coś przekombinowałeś
Nic z tych rzeczy, bo:
- urlop zaległy mamy wybierać do końca września (było do marca)
- T(f)usk miał czas na wybranie urlopu, bo starczyło go rozpisać od dnia opuszczenia kancelarii do...
- jak by wypady w góry na narty, czy na oglądanie fajerwerków nie rozpisywał jako służbowe, to też by z urlopu zszedł
Ja prawa nie tworzyłem i nowelizacji KP nie robiłem, a więc jak coś robił, to niech się też sam do tego prawa, które stworzył podporządkowuje.
xbeatax napisał/a:
Rach ciach i jedno wejście, a postów kilka :).
Tak to już jest, jak mnie poniesie czytając posty, że nie mogę się powstrzymać od wypowiedzi. Było by tych postów wczoraj 7, lecz zorientowałem się, iż na tym forum można edytować swoje wpisy, tak więc w tym temacie były tylko 3 :lol: Ale widzę, że się tu już trochę poprawiło od ostatnich problemów, więc zaczynam też odwiedzać 8-)

xbeatax 

Wysłany: 2015-01-09, 15:21   

Urlop co do zasady przedawnia się po 3 latach, zatem Tusk miał ten urlop z ostatniego czasu swojego panowania. Istotne jest to, że sam sobie tego urlopu udzielał, więc tak go udzielał, aby go mieć i żeby nie dopuścić do przedawnienia.

wojtek.d 

Wysłany: 2015-01-12, 11:12   

Skoro go sobie sam udzielał, to miał go sobie tak udzielić, by wyjść z nim na "0". Miał na to sporo czasu i okazji, chociażby w przytoczonych przeze mnie sytuacjach :evil: Proponuję 200tyś. kary, ale EURO

xbeatax 

Wysłany: 2015-01-12, 15:12   

Mimo sympatii, czy antypatii, to jednak premier kraju, a nie woźny w szkole, zatem nie zawsze chcieć oznacza móc. Jako premier miał tzw. nienormowany dzień pracy, a wyjazdy służbowe mógł czasami połączyć z prywatnym odpoczynkiem, więc urlop był mu zbędny. Myślę, że na tym stanowisku trudno byłoby wykazać, że premier miał możliwość wykorzystać swój urlop w wyznaczonym terminie. To realizm, ale oczywiście kary możesz nakładać :-P .

Odpowiedz do tematu