Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
fundacja
Autor Wiadomość
barthoss 

Wysłany: 2012-09-13, 21:20   fundacja

jestem studentem 3 roku medycyny, ostatnio z grupą znajomych doszliśmy do wniosku, że straszliwą krzywdą dla społeczeństwa jest, że dzieci uczone są pierwszej pomocy dopiero na poziomie 2 klasy liceum. chcielibyśmy założyć stowarzyszenie, zajmujące się edukacją w tej materii w obrębie gimnazjów, a jeżeli byłaby taka możliwość to podstawówek, nie chodzi tu o jakąś płatną pracę, czy wystawianie zaświadczeń dzieciom po ukończeniu takiego kursu. uważamy, że byłoby to z wielkim pożytkiem dla całego społeczeństwa, nie wiemy od czego zacząć, widzę, że to forum zajmuje się kursami pierwszej pomocy, więc może moglibyście udzielić kilku informacji. Przede wszystkim czy po zajęciach z bls na I roku moglibyśmy zajmować się taką edukacją, niue mamy zaświadzczenia o zakończeniu kursu, ale przeszkole nie w tym zakresie mamy co moglibyśmy udowodnić indeksami, a program tego czego się uczyliśmy nie różnił się niczym, a można nawet powiedziec, że był bardziej rozbudowany od tego obowiązującego na normalnych kursach pierwszej pomocy, gdzieś też przeczytałem ,zę tego typu kursy odpłatnie może prowadzić lekarz, pielęgniarka lub ratownik medyczny z 3 letnim stażem, a jak się to mam w sytuacji organizacji non profit, nie widzę, żeby ktokolwiek w tym kraju wyszedł z taką inicjatywą, stąd nigdzie nie ma informacji czy moglibyśmy coś takiego prowadzić. Nie chcę zacząć organizować struktur i wciągać w to ludzi jeśli się okaże, że potem państwo będzie miało gdzieś ludzi z zatrzymaniem akcji serca, bo stwierdzi, ze nie mamy do tego kwalifikacji. Nazwijcie mnie szleńcem, ale proszę napiszcie czy coś takiego ma w ogóle rację bytu. Z poważaniem Bartosz Gęślak.

stoper 

Wysłany: 2012-09-13, 21:28   

Kolego to według mnie super pomysł. Zacząć należy od podstawówki a nawet od przedszkola. Oczywiście na odpowiednim poziomie. Np. w przedszkolu nauczyć wybierania numeru 112 czy 997,998,999. Te kształcenie niby powinno być ale chyba gdzieś tam na papierze. Jesteś studentem i świat należy do Ciebie. Konkretne przepisy są w odpowiednich rozporządzeniach. Tu link do bazy: http://isap.sejm.gov.pl/. Z mojej strony gratulacje za pomysł i życzę powodzenia w zamianie zamiarów na czyny. BRAWO.

Jędrek 
Jędrek

Wysłany: 2012-09-13, 21:51   

...proponuję ustawę o stowarzyszeniach, wolontariacie...po przeczytaniu udać się do właściwego miejscowo urzędu, są wydzielone komórki do współpracy z takimi.....tam wytłumaczą, co i jak...................statut, rejestracja, KRS........... i takie tam.......powodzenia............

ryszard334re

Wysłany: 2018-05-14, 07:22   

A może mi ktoś napisać ile kosztuję opłata otwarcia fundacji

tooranka 

Wysłany: 2020-01-11, 22:45   

dałbym ci linka, ale admini linki usuwają, idiotyzm

ewania 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2020-01-15, 20:25   

tooranka napisał/a:
dałbym ci linka, ale admini linki usuwają, idiotyzm

A co stoi na przeszkodzie, żebyś przekazała link na PW? :shock:
Nie utrudniaj sobie proszę - chcesz się podzielić, to tak zrób albo wymieńcie się na PW adresami mailowymi i piszcie sobie tam co chcecie.
Tutaj jest forum bhp i prawa pracy, a nie forum ogłoszeniowo/reklamowe, dlatego linki/reklamy związane z bhp lub szerzej z prawem pracy mozna umieszczać na naszym forum w Ogłoszeniach a linki reklamowe zupełnie nie związane z bhp czy z prawem pracy usuwamy od razu.

Odpowiedz do tematu