Strona Główna
bhp forum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dostosowanie maszyn do wymogów minimalnych STARA MASZYNA
Autor Wiadomość
mazda__ 

Wysłany: 2011-12-14, 11:43   Dostosowanie maszyn do wymogów minimalnych STARA MASZYNA

Witam,
mam taki problem, posiadamy z Zak?adzie star? maszyn? praktycznie bez ?adnej dokumentacji... producenta ju? nie ma i teraz nie wiem jak po kolei ma wygl?da? proces przystosowania tej maszyny do wymaga? minimalnych... kto móg?by wyznaczy? co nale?y wykona? aby t? maszyn? dostosowa? i kto móg?by wyda? Deklaracj? Zgodno?ci...
Bardzo prosz? o pomoc... je?eli ?le wybra?am temat g?ówny to tylko dlatego, ?e naprawd? nie wiem gdzie mog?abym zada? to pytanie,

mazda__ 

Wysłany: 2011-12-15, 07:11   

widz?, ?e chyba nie trafi?am z tematem... mo?e kto? pomo?e przynajmniej kogo spyta? w takiej sprawie...
prosz?

MadryT 

Wysłany: 2011-12-15, 07:48   

http://lex.pl/serwis/du/2002/1596.htm

Minimalne wymagania. Dostosuj maszyn? i b?dziesz mia?? problem z g?owy.

mazda__ 

Wysłany: 2011-12-15, 10:24   

no tak, czyta?am ju? to Rozporz?dzenie.

Tylko sama ju? nie wiem, czy to wystarczy... bo nawet je?eli stworz? list? kontroln? i zapisz? w niej co i kiedy zosta?o dostosowane to nie wiem, czy to wystarczy... czy nie potrzebna jest ta ca?a Deklaracja...

Problem jest taki, ?e maszyna pracuje w Zak?adzie ju? 2 lata, kupili j? od firmy, jako u?ywan? (bo ta maszyna ma chyba ze 20 lat), bez ?adnej zupe?nie dokumentacji... no pora?ka totalna... i teraz "masz babo placek i si? martw"...

a z tymi deklaracjami to ja si? troch? pogubi?am...

Emma 
Emma805

Wysłany: 2011-12-15, 11:25   

witam, w poprzednim zak?adzie mielismy podobny problem - tokarki z 76 roku bez DTR.
?ci?gneli?my firm? która "stworzy?a" dla nas Dokumentcj? Techniczno Ruchow?. Z t? firm? wspó?pracowa? Rzeczoznawca SIMP, który wyda? "Orzeczenie z oceny stanu bezpiecze?stwa dla wystawienia Po?wiadczenia Zgodno?ci, no i oczywi?cie Po?wiadczenie Zgodno?ci z wymaganiami dotyczacymi bezpiecze?stwa i ochrony zdrowia w zakresie u?ytkowania masyn i urz?dze? technicznych przez pracowników podczas pracy.
wykaz Rzeczoznawców masz na stronie: http://www.simp.pl/wykaz_rzeczozn.htm

mazda__ 

Wysłany: 2011-12-15, 12:11   

a czy na maila: mwasiluk@op.pl mo?esz napisa? mi jaka to firma stworzy?a t? dokumentacj?? Nasza maszyna to mieszalnik proszku i nawet nie mo?emy ustali? z którego roku...

Emma 
Emma805

Wysłany: 2011-12-15, 12:35   

hej, jasne ?e tak. Zaraz Ci wy?l?

mazda__ 

Wysłany: 2011-12-15, 12:43   

dzi?ki, ju? mam

Odpowiedz do tematu