bhp forum Strona Główna
bhp forum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dostosowanie maszyn do wymogów minimalnych STARA MASZYNA
Autor Wiadomość
mazda__ 

Wysłany: 2011-12-14, 11:43   Dostosowanie maszyn do wymogów minimalnych STARA MASZYNA

Witam,
mam taki problem, posiadamy z Zakładzie starą maszynę praktycznie bez żadnej dokumentacji... producenta już nie ma i teraz nie wiem jak po kolei ma wyglądać proces przystosowania tej maszyny do wymagań minimalnych... kto mógłby wyznaczyć co należy wykonać aby tą maszynę dostosować i kto mógłby wydać Deklarację Zgodności...
Bardzo proszę o pomoc... jeżeli źle wybrałam temat główny to tylko dlatego, że naprawdę nie wiem gdzie mogłabym zadać to pytanie,

mazda__ 

Wysłany: 2011-12-15, 07:11   

widzę, że chyba nie trafiłam z tematem... może ktoś pomoże przynajmniej kogo spytać w takiej sprawie...
proszę

MadryT 

Wysłany: 2011-12-15, 07:48   

http://lex.pl/serwis/du/2002/1596.htm

Minimalne wymagania. Dostosuj maszynę i będziesz miałą problem z głowy.

mazda__ 

Wysłany: 2011-12-15, 10:24   

no tak, czytałam już to Rozporządzenie.

Tylko sama już nie wiem, czy to wystarczy... bo nawet jeżeli stworzę listę kontrolną i zapiszę w niej co i kiedy zostało dostosowane to nie wiem, czy to wystarczy... czy nie potrzebna jest ta cała Deklaracja...

Problem jest taki, że maszyna pracuje w Zakładzie już 2 lata, kupili ją od firmy, jako używaną (bo ta maszyna ma chyba ze 20 lat), bez żadnej zupełnie dokumentacji... no porażka totalna... i teraz "masz babo placek i się martw"...

a z tymi deklaracjami to ja się trochę pogubiłam...

Emma 
Emma805

Wysłany: 2011-12-15, 11:25   

witam, w poprzednim zakładzie mielismy podobny problem - tokarki z 76 roku bez DTR.
Ściągneliśmy firmę która "stworzyła" dla nas Dokumentcję Techniczno Ruchową. Z tą firmą współpracował Rzeczoznawca SIMP, który wydał "Orzeczenie z oceny stanu bezpieczeństwa dla wystawienia Poświadczenia Zgodności, no i oczywiście Poświadczenie Zgodności z wymaganiami dotyczacymi bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w zakresie użytkowania masyn i urządzeń technicznych przez pracowników podczas pracy.
wykaz Rzeczoznawców masz na stronie: http://www.simp.pl/wykaz_rzeczozn.htm

mazda__ 

Wysłany: 2011-12-15, 12:11   

a czy na maila: mwasiluk@op.pl możesz napisać mi jaka to firma stworzyła tą dokumentację? Nasza maszyna to mieszalnik proszku i nawet nie możemy ustalić z którego roku...

Emma 
Emma805

Wysłany: 2011-12-15, 12:35   

hej, jasne że tak. Zaraz Ci wyślę

mazda__ 

Wysłany: 2011-12-15, 12:43   

dzięki, już mam

Odpowiedz do tematu