bhp forum Strona Główna
bhp forum

Poprzedni temat «» Następny temat
odzież i obuwie robocze
Autor Wiadomość
madzia_857 

Wysłany: 2010-10-03, 18:52   odzież i obuwie robocze

Jakie obuwie robocze powinien mieć sprzedawca a jakie magazynier? Jeśli nie zapewniamy takiemu pracownikowi obuwia to w jakiej kwocie powinniśmy wypłacać ekwiwalent??

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2010-10-04, 11:00   Re: odzież i obuwie robocze

madzia_857 napisał/a:
Jakie obuwie robocze powinien mieć sprzedawca a jakie magazynier? Jeśli nie zapewniamy takiemu pracownikowi obuwia to w jakiej kwocie powinniśmy wypłacać ekwiwalent??

Między sprzedawcą a magazynierem jest różnica i o ile sprzedawcy wystarczy obuwie robocze to magazynier raczej powinien miec obuwie ochronne.
Ochrony indywidualne, a do takich zaliczane jest obuwie ochronne musi zapewnic pracodawca (ekwiwalent nie moze byc wyplacany), natomiast za obuwie robocze (profilaktyczne) ekwiwalent można wyplacić w takiej kwocie, jaką poniósłby pracodawca gdyby tego typu obuwie zakupił dla pracownika. Decyzja jednak należy do pracodawcy - na ekwiwalent zgodzić sie może ale nie musi. Natomiast musi zapewnic pracownikowi przynależne mu ochrony indywidualne oraz odzież i obuwie robocze.

madzia_857 

Wysłany: 2010-10-04, 18:29   

Dziękuję za odpowiedź teraz jest dla mnie jasne jakie obuwie powinni mieć poszczególni pracownicy! :)

stoper 

Wysłany: 2010-10-05, 00:14   

Andrzej J.S napisał/a:
Między sprzedawcą a magazynierem jest różnica i o ile sprzedawcy wystarczy obuwie robocze to magazynier raczej powinien miec obuwie ochronne.

Oczywiście jest różnica ale też jest różnica między magazynierem a magazynierem. Więc myślę, że zależy to jeszcze od tego jaki to magazyn, co jest tam składowane, jak jest składowane itp. :-/

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2010-10-05, 08:52   

stoper napisał/a:
jest różnica między magazynierem a magazynierem.
madzia_857 napisał/a:
sprzedawca a ........magazynier?

Z mojego punktu widzenia chodzi o sklep tyle tylko, że między sklepami też jest różnica ;-)

stoper 

Wysłany: 2010-10-05, 17:19   

Andrzej J.S napisał/a:
Z mojego punktu widzenia chodzi o sklep tyle tylko, że między sklepami też jest różnica

No właśnie o to mi chodziło bo "madzia_857" chyba to tak zrozumiała jakby dla magazynierów odgórnie było przeznaczone specjalne obuwie, przynajmniej tak to zrozumiałem z tej wypowiedzi:
madzia_857 napisał/a:
Dziękuję za odpowiedź teraz jest dla mnie jasne jakie obuwie powinni mieć poszczególni pracownicy! :)

Więc będzie szukać specjalnego obuwia dla magazynierów. ;-)

nastarcie

Wysłany: 2010-12-06, 22:11   

A konkretnie jakie ma być obuwie dla takiej sprzedawczyni w sklepie piekarniczym-(materiał,wysokość obcasa,wiązane,na rzepy?)gdzie można znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat,bo google mnie rozczarowały(doświadczeni bhpowcy mają głębsze źródła informacji)

Odpowiedz do tematu