bhp forum Strona Główna
bhp forum

Poprzedni temat «» Następny temat
Metoda Risk Score dla Agnieszki
Autor Wiadomość
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2007-06-18, 13:17   Metoda Risk Score dla Agnieszki

Agnieszko - nie wiem czy Twoja prośba jeszcze jest aktualna, ale dopiero dzisiaj przeczytałem Twój post. Jeśli tak, to w załączniku znajdziesz moją propozycję zapisu dokonanej oceny ryzyka zawodowego dla metody Risk Score. Zapis ten jest połączeniem tzw wyliczanki z opisem. Zakładam, że posiadasz wszystkie potrzebne do tego tabele i potrafisz się nimi posługiwać.
Życzę powodzenia - Andrzej

Czester5232 
bhp

Wysłany: 2009-04-06, 20:54   

Witam. Potrzebuje kilka informacji na temat metody Risc Score.do czego słuzy i jak sie jej użuwa.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2009-04-07, 08:12   

Czester5232 napisał/a:
Witam. Potrzebuje kilka informacji na temat metody Risc Score.do czego słuzy i jak sie jej użuwa.

Wystarczy zajrzeć tu:
http://www.google.pl/sear...s&oq=Risk+Skore
http://pl.wikipedia.org/wiki/Risk_score

KAMA69 

Wysłany: 2009-05-26, 19:59   

Witam wszystkich :)
Jestem zalogowana dziś pierwszy raz na forum zupełny świeżak :) Mam prośbę do wszystkich, którzy mogliby mi pomóc :) potrzebuje opracowanej oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy :
pracownik administracyjno-biurowy
Muszę taką ocenę opracować i chciałabym mieć coś na wzór.
Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam :->

Bogdan63

Wysłany: 2009-05-27, 11:45   

Poszukaj na stronie CIOP w kartach zawodu.

TOM 
dopiero się uczę:)

Wysłany: 2009-11-11, 01:03   

Mam pytanie. Jak to jest z kartami zawodu? Są one obowiązkowe?
ps. Pozdrawiam wszystkich!

witekbhp2007 

Wysłany: 2009-11-23, 09:20   Re: Metoda Risk Score dla Agnieszki

Andrzej J.S napisał/a:
Agnieszko - nie wiem czy Twoja prośba jeszcze jest aktualna, ale dopiero dzisiaj przeczytałem Twój post. Jeśli tak, to w załączniku znajdziesz moją propozycję zapisu dokonanej oceny ryzyka zawodowego dla metody Risk Score. Zapis ten jest połączeniem tzw wyliczanki z opisem. Zakładam, że posiadasz wszystkie potrzebne do tego tabele i potrafisz się nimi posługiwać.
Życzę powodzenia - Andrzej

Andrzeju , przejrzałem załacznik-wg mnie upadek z wysokości to ofiara śmiertelna . Uczono mnie , że bierzemy możliwie maksymalne skutki i zgadzam się z tym.Gdzie zgubiłeś w tabelce E- ekspozycję ?
Byłem na szkoleniu z ORZ / poza podyplomówką / myślę ,że prowadzoną na b. wysokim poziomie . Ja wykonyję analizę na podobnej tabelce co Twoja + E , a następnie wykonuję kartę oceny z opisem zagrożeń , skutków i działań zapobiegawczych , którą przedstawiam pracownikowi .

yock 

Wysłany: 2009-11-23, 16:31   

witekbhp2007 napisał/a:
wysokości to ofiara śmiertelna

nie przesadzajmy :roll:

yock 

Wysłany: 2009-11-23, 16:34   

witekbhp2007 napisał/a:
myślę ,że prowadzoną na b. wysokim poziomie .

Będąc na 3-4 szkoleniach możemy mówić o różnicy szkoleń , uważam, że byłeś zauroczony nowymi rzeczowymi wiadomościami :roll:

witekbhp2007 

Wysłany: 2009-11-24, 09:41   

" Praktyczny informator-OCENA RYZYKA ZAWODOWEGO 2007 " Wydawnictwo Wiedza i praktyka str. 36 lp. 1.7 " zagrożenie -upadek z wysokości , skutki- śmierć lub ciężkie uszkodzenie ciała " . Autorzy tegoż też przesadzają ??? Wypadki śmiertelne po spadnięciu z wysokiego rusztowania np. 8 m to też przesada i mój wymysł ??
Faktycznie byłem zafascynowany , zauroczony bo sam byłem nauczycielem, skończyłem 2 kierunki studiów podyplomowych , brałem udział w wielu różnych szkoleniach i mam punkt odniesienia co jest dobre a co takie sobie . Oczywiście nadal się uczę , również na forum .

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2009-11-24, 11:07   

witekbhp2007 napisał/a:
Gdzie zgubiłeś w tabelce E- ekspozycję ?

Nie zgubiłem bo przyjąłem:
Andrzej J.S napisał/a:
Do powyższego przykładu przyjęto:
S – Skutki zagrożenia - jak wyżej,
E – Ekspozycja na zagrożenie = 6 przed redukcją / 0,5 po redukcji,
P – Prawdopodobieństwo zdarzenia – jak wyżej

witekbhp2007 napisał/a:
Ja wykonyję analizę na podobnej tabelce co Twoja + E ,
Nie jest to błędem - możesz śmiało dodać rubrykę, której ja nie dodałem.

witekbhp2007 napisał/a:
upadek z wysokości , skutki- śmierć lub ciężkie uszkodzenie ciała " . Autorzy tegoż też przesadzają ???

Autorzy nie przesadzają, a ja podobnie do autorów w swoim przykładzie przyjąłem podobnie: S(potencjalne skutki zagrożenia) = wartość pkt. 7; strata - duża; straty ludzkie - ciężkie uszkodzenie ciała; straty materialne - 30 - 300 tys zł.

witekbhp2007 napisał/a:
następnie wykonuję kartę oceny z opisem zagrożeń , skutków i działań zapobiegawczych , którą przedstawiam pracownikowi .

Prawidłowo - tak należy robić.

witekbhp2007 napisał/a:
Byłem na szkoleniu z ORZ

Kolego, ja też byłem na specjalnym szkoleniu z ORZ i to na bardzo wysokim poziomie - we Wrocławiu 1999r. Posiadam materiały z tego szkolenia oraz "Praktyczny informator ORZ z 2005r wraz z programem komputerowym (na CD) do ORZ wydanym przez "Wiedza i Praktyka". Informatora z 2007r nie posiadam i w związku z tym nie mogę polemizować na temat podanych przez Ciebie stron i punktów. Ponadto jeśli dokładnie poczytasz mój post z 18.06.2007r to jest tam wyraźnie napisane, ze:
Andrzej J.S napisał/a:
w załączniku znajdziesz moją propozycję zapisu dokonanej oceny ryzyka zawodowego dla metody Risk Score.
Zaznaczam jeszcze raz, w załączniku znajduje się tylko moja propozycja zapisu i urywek przykładu (na szybko wymyślony przykładowy jeden wiersz), a nie dokonana ocena ryzyka zawodowego dla tego przykładowego stanowiska.

witekbhp2007 

Wysłany: 2009-11-24, 11:33   

przyjąłem podobnie: S(potencjalne skutki zagrożenia) = wartość pkt. 7; strata - duża; straty ludzkie - ciężkie uszkodzenie ciała; straty materialne - 30 - 300 tys zł.

W przypadku ofiary śmiertelnej jest to strata bardzo duża- wartość S 15

"Nie jest to błędem - możesz śmiało dodać rubrykę, której ja nie dodałem "
Myślę , że nie tylko nie jest błędem , ale żeby zachować przejrzystość musi być .

urywek przykładu[/b] (na szybko wymyślony przykładowy jeden wiersz), a nie dokonana ocena ryzyka zawodowego dla tego przykładowego stanowiska.[/quote]

Jest to przecież oczywiste ,że przedstawiłeś tylko przykład zapisu, a nie ocenę .
Pozdrawiam

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2009-11-24, 11:56   

witekbhp2007 napisał/a:
brałem udział w wielu różnych szkoleniach i mam punkt odniesienia co jest dobre a co takie sobie

"witekbhp2007", nie obraź się, ja przez ponad 35 lat w służbie bhp też byłem na wielu różnych szkoleniach. Krótko bo przez 6 lat (jako nauczyciel dochodzący) uczyłem przedmiotu bhp. Tak wiec też mam swój pogląd na te sprawy. Nie mniej jednak czasy się zmieniają - metody i sposoby dokonywania ORZ też. Mało kto zna metody takie jak Risk Score, PHA, JSA, HAZOP, TESSEO, FTA, Co-Gdy, Graf ryzyka, których mnie wówczas uczono. Teraz są gotowe programy na CD i wszyscy idą na łatwiznę.
Ktoś kiedyś powiedział "Uczymy się aż do śmierci" - tak więc nie jesteś wyjątkiem:
witekbhp2007 napisał/a:
Oczywiście nadal się uczę , również na forum .

Nie znoszę jednak rozdawania gotowców. W czym mogę to staram się pomóc - przede wszystkim wyjaśnić lub naprowadzić. Ponieważ jednak nie zawsze jest to wystarczające, to posługuję się małym przykładem, który może zobrazować sprawę - tak też było w powyższej sprawie. Jestem przeciwnikiem gotowców, bo np. prześlesz gotowca z dobrego serca (zaznaczając, że należy dostosować do miejscowych warunków), a później okazuje się, że ktoś na tym robi pieniądze. Już kiedyś na forum taki był, co udawał nowicjusza a później otworzył swoją firmę i oferował otrzymane na forum gotowce jako swoje opracowania. Z tego też powodu na tym i innym forum bhp nie udzielam się w dziale "Ryzyko zawodowe" - co nie znaczy, że tematu tego nie znam.
Pozdrawiam - Andrzej.

witekbhp2007 

Wysłany: 2009-11-24, 12:27   

Andrzeju , jesteś wiele lat w służbie , masz ogromną / większą ode mnie / wiedzę i doświadczenie . Na forum często operuje się skrótami i bywają różne interpretacje wypowiedzi . Pozwoliłem sobie na komentarz widząc , że ja mam inne dane .
Popieram Twoje podejście do gotowców - sam z nich nie korzystam i nie daję .
Obserwując forum widzę , że nie zawsze dobrze dzieje się w naszej służbie bhp.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2009-11-24, 13:36   

witekbhp2007 napisał/a:
Pozwoliłem sobie na komentarz widząc , że ja mam inne dane .

I bardzo dobrze zrobiłeś zwracając na to uwagę.

Odpowiedz do tematu