Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapoznanie poszkodowanego z protokołem - mailowo?
Autor Wiadomość
wal221 
wal221

Wysłany: 2020-03-07, 18:22   

ewania napisał/a:
że ZESPÓŁ ZAPOZNAJE i POUCZA

No właśnie. Tylko pokaż gdzie jest zapisane w jaki sposób? Jeżeli w mailu opiszę co i jak to to nie jest zapoznanie?
Kiedyś płaciło się gotówką, dzisiaj w większości wypadków kartą.
Miłego życzę i kończę swe wypowiedzi.
Róbta co chceta. ;-) ;-) ;-)

ewania 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2020-03-09, 23:34   

wal221 napisał/a:
Jeżeli w mailu opiszę co i jak to to nie jest zapoznanie?

Nie rozumiemy się. Pracownik ma byc zapoznany w obecności swojego przedstawiciela. No, ale pewnie się nie zrozumiemy.
To nie my "róbta co chceta", bo my robimy tak, jak każe prawo, choć nie zawsze jest to tak łatwo, jak byśmy chcieli :-P
To Wy, Kolego róbta co chceta (bez poszanowania przepisów :evil: )
Kolorowych ;-)

yock 

Wysłany: 2020-03-23, 16:44   

wal221 napisał/a:
ewania napisał/a:
Nie przeginaj.
To TY chcesz sobie z tego wywieść dla leniuchów, którym nie chce się jeździć do poszkodowanego albo którym chce się szybko mieć temat z głowy, korzystne skutki prawne, hahaha :lol: , więc pokaż paragraf, ktory mowi, że zespol, w przypadku gdy nie moze pracownika zapoznac i pouczyc o jego prawie moze wyslac dokumentację, wraz z załacznikami (także z informacjami od świadków, bo ma prawo je widziec) pocztą.
Po to jest przepis, ktory po kolei mowi co sie robi, zeby tak robić.
Juz to pisalam. Wkleję na dole jeszcze raz, bo może przeoczyłeś :P I powtórzę, to że Ty robisz źle nie stanowi o tym, że jest to prawnie dopuszczalne.
Z mojej strony tyle. Zakończę cytatem z mojego kochanego klasyka: "Róbta jak chceta", bo wiem, że nieprzekonanego i tak nie przekonam a nie chce mi się więcej bić piany w tym temacie, mam ciekawsze zajęcia :-P :mrgreen:
Cytat:
Gdyby taki sposob postepowania jak pisala ta pani i ten pan byl dozwolony to Rozporządzenie przewidywaloby taką sytuację (że jesli pracownik w ciagu 5 dni nie potwierdzi zapoznania sie z trescia protokolu i PRAWEM DO WNIESIENIA UWAG, pracodawca ma prawo zatwierdzic protokół bez podpisu.) Tego tam nie ma, podobnie jak żadnego innego sposobu postępowania. Zatem działamy wg kolejnosci podanej w przepisie i czekamy na podpis pracownika i mozliwosc zapoznania go z trescia protokolu i zalacznikow i pouczenia o jego prawie.

Wyluzuj. Skoro mówisz,że nie, to nie odwracaj kota ogonem. Zespół ma zapoznać. I zapoznaje a gdzie jest napisane, że mam to zrobić face to face?. I to tyle w temacie.
Nie ja mam Tobie udowodnić tylko Ty mnie dlaczego ta forma jest niedopuszczalna.Bo to Ty twierdzisz, że tak nie można. A to czy ktoś to leniuch czy nie , nie ma nic do rzeczy. .
To na tyle w tym temacie.
Róbta co chceta. Jak mawia Owsiak.
Co nie jest prawem zabronione jest dopuszczalne.
Skostnieliśmy.

obecnie prowadzę postępowanie powypadkowe przez telefon (poszkodowany boi się kontaktu :mrgreen: ) jak go zapoznać z protokołem :?: Podtrzymuje uwagi kolegi :idea:

yock 

Wysłany: 2020-03-23, 17:05   

oczywiście bez wypadków ciężkich, śmiertelnych oraz zbiorowych :idea:

ewania 

Wysłany: 2020-03-23, 19:29   

yock napisał/a:
obecnie
czyni różnicę.

yock 

Wysłany: 2020-03-23, 23:21   

wyraz wyrwany z kontekstu :evil:

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2020-03-24, 09:10   

yock napisał/a:
obecnie prowadzę postępowanie powypadkowe przez telefon (poszkodowany boi się kontaktu :mrgreen: ) jak go zapoznać z protokołem :?: Podtrzymuje uwagi kolegi

Trudno wypowiadać się w konkretnej sprawie nie znając szczegółów sprawy i sytuacji.

Wiadomo, że w obecnym stanie pandemii koronawirusa należałoby dostosować nasze prawo do tej sytuacji, ale do dnia dzisiejszego nikt tego się nie podjął. Niby GIP wydał zalecenia, ale jak na razie nikt tego w przepisach nie uwzględnił a zalecenia z internetu wyparowały.
W związku z tym w podanym przez Ciebie przypadku musimy działać niejako na własną rękę.
Myślę jednak, że tego typu sprawę można by było załatwić drogą elektroniczną, tj.
- przeprowadzić rozmowę telefoniczną na temat okoliczności i przyczyn zdarzenia,
- przesłać poszkodowanemu wzór druku wyjaśnień poszkodowanego i poprosić ażeby szczegółowo (zgodnie z rozmową telefoniczną), opisał przyczyny i okoliczności wypadku.
Następnie po zebraniu i zeskanowaniu w PDF wszystkich dokumentów przesłać je pocztą elektroniczną poszkodowanemu (wraz z protokołem powypadkowym) i w rozmowie telefonicznej (najlepiej nagrywanej) wyjaśnić wszelkie wątpliwości oraz pouczyć o prawach wniesienia uwag i zastrzeżeń do protokołu. Po czym poprosić o podpis w pkt. 13 protokołu i jego zwrot do zakładu pracy - drogą pocztowa lub elektroniczną.
Natomiast w pkt. 12 odpowiednio uzasadnić przyczynę zwłoki.

Myślę, że ten sposób postępowania w obecnej sytuacji - mimo, że niezbyt zgodny z przepisami - będzie jakimś wyjściem z tej sytuacji.

Ps.
Wybierając proponowany przeze mnie sposób stosować tylko w okolicznościach braku całkowitej możliwości kontaktu / dojazdu do poszkodowanego, gdyż przebywający na zwolnieniu lekarskim poszkodowany nie ma obowiązku stawienia się do zakładu pracy.

ewania 

Wysłany: 2020-03-24, 13:36   

yock napisał/a:
wyraz wyrwany z kontekstu
Źle mnie odczytałeś.
Nie chodziło mi o wyrywanie z kontekstu, tylko o PODKREŚLENIE, że takie działanie może mieć sens w OBECNEJ sytuacji a nie w czasach "normalności". Czyli:
Andrzej J.S napisał/a:
że ten sposób postępowania w obecnej sytuacji - mimo, że niezbyt zgodny z przepisami - będzie jakimś wyjściem z tej sytuacji.

Co do:
Andrzej J.S napisał/a:
Niby GIP wydał zalecenia, ale jak na razie nikt tego w przepisach nie uwzględnił a zalecenia z internetu wyparowały.
GIP ponownie wydał swoje stanowisko, w dniu 23.03.20, uwzględniające i opierające się na rozporządzeniu MZ z dn. 20.03.2020, w spr. ogłoszenia epidemii >> https://www.pip.gov.pl/pl...olenia-bhp.html

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2020-03-24, 22:05   

ewania napisał/a:
GIP ponownie wydał swoje stanowisko, w dniu 23.03.20, uwzględniające i opierające się na rozporządzeniu MZ z dn. 20.03.2020, w spr. ogłoszenia epidemii >>

Zgadza się, ale w dalszym ciągu jest to tylko propozycja a nie przepis.

ewania 

Wysłany: 2020-03-26, 15:47   

Cytat:
Zgadza się, ale w dalszym ciągu jest to tylko propozycja a nie przepis.

Rzecz jasna :-)
Odniosłam się wyłącznie do tego >>
Andrzej J.S napisał/a:
zalecenia z internetu wyparowały
- czyli podałam, że po "wyparowaniu" ze strony PIP poprzedniego pisma, GIP napisał nowe i zamieścił na swojej stronie z nową datą.
Zobaczymy, co z tego zostanie uwzględnione w przepisach, które już lada moment powinny być.... :-?

yock 

Wysłany: 2020-03-26, 18:12   

uważam, że GIP zaspał i to sporo :mrgreen:

Odpowiedz do tematu