Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
BHPowiec zatrudniony na innym stanowisku
Autor Wiadomość
michal102030

Wysłany: 2020-01-30, 19:03   BHPowiec zatrudniony na innym stanowisku

Witam :)

Obecnie jestem zatrudniony na stanowisku innym niż BHP. Za niedługo kończę podyplomówkę z BHP i mam dodatkowo objąć obowiązki BHPowca.

Stąd moje pytanie: ile dodatkowego wynagrodzenia można za to dostać? Branża inżynierska/geoinżynieria, firma ok. 40 pracowników.

Może są tu osoby które również oprócz podstawowego stanowiska, pełnią dodatkowo funkcję BHPowca. Ile sobie policzyliście za te obowiązki? :)

Pozdrawiam

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2020-01-30, 19:57   

michal102030 napisał/a:
Ile sobie policzyliście za te obowiązki?

Zawsze byłem behapowcem etatowym więc trudno mi się na temat dodatkowego wynagrodzenia wypowiadać.
Jedno jest jednak pewne, że bez względu na ilość zatrudnionych pracowników, zakres obowiązków behapowca zawsze jest taki sam - określony rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 września 1997r w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy.
Oczywiście są to dodatkowe czynności, ale jeśli wykonywać ich będziesz podczas normalnego (obecnego) czasu pracy to w zasadzie Twój czas pracy nie ulegnie wydłużeniu. Nie znaczy to, że nie przybędzie Ci obowiązków i w związku z tym, będziesz musiał się bardziej sprężać. A więc - większy nawał pracy związany z większym zakresem obowiązków powinien być dodatkowo wynagrodzony. Jeśli nie podwyżką pensji to może premią albo np. dodatkiem funkcyjnym. Zależeć to będzie od Waszego Zakładowego Regulaminu Pracy i Płacy.

michal102030

Wysłany: 2020-01-30, 20:11   

Zakładowego regulaminu pracy i płacy nie mamy, ale nie podejmowałbym się tego za darmo przecież :mrgreen:

Mam tylko zagwozdkę ile za to dodatkowo zawołać :-P

tomeh

Wysłany: 2020-02-01, 12:44   

Wynagrodzenie masz godzinowe z jednej strony więc może być to samo bez znaczenia czy robisz to czy tamto. Może ci dać podwyżkę może Ci nic nie dać. BHP zarabia wielkie nic po studiach - za cały etet średnio 2500 zł netto.

ewania 

Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2020-02-01, 21:26   

tomeh napisał/a:
za cały etet średnio 2500 zł netto.

Bywają całkiem ładne zarobki, sporo większe. Ale bywają też niższe, niż piszesz. Zalezy to i od mozliwosci pracodawcy, jego potrzeb ale i od lokalnego rynku pracy. Najprędzej zgodziłabym się z tym zdaniem >
tomeh napisał/a:
Może ci dać podwyżkę może Ci nic nie dać.

michal102030

Wysłany: 2020-02-01, 23:19   

Podwyżka będzie, to już mam dogadane. Kwestia stawki, dlatego też staram się zorientować jakiego rzędu mogą to być kwoty. Nie podejmowalbym sie dodatkowych obowiązków gdyby nie szły za tym finanse :-P

To pytanie z innej beczki: jakie są stawki obslugi bhp jesli angazowana jest do tego firma zewnętrzna. Chodzi mi o rzad wielkości, mniej więcej. Moze być to ryczałt czy w grę wchodzi wylacznie oplata za poszczególne usługi?

Odpowiedz do tematu