Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Andrzej J.S
2019-10-19, 08:31
Choroba kręgosłupa, a buty robocze
Autor Wiadomość
Tom778

Wysłany: 2019-10-18, 21:02   Choroba kręgosłupa, a buty robocze

Witam, na wstępie przepraszam jeśli pisze nie w tym dziale co trzeba i jeśli w ogóle na moje pytanie można odpowiedzieć. Otóż pracuje na magazynie, robota jest fizyczna, dźwiganie itp. W czerwcu dostałem ostrej rwy kulszowej, siedziałem z 2 miesiące na zwolnieniu, okazało się, że mam poważną lordozę lędźwiową. Po jakiś 8-10 tygodniach powoli zaczęło się poprawiać, chodzę na rehabilitację i z tygodnia na tydzień było coraz lepiej, wróciłem do roboty i było ok, dźwiganie w odpowiednich pozycjach nie nasilało problemu, nadal wszystko się poprawiało, aż do czasu założenia butów roboczych. Już po 2 dniach odczułem lekkie rwanie w nogach, minął tydzień, tragedii nie ma, ale boje się, że przez te buty moja rehabilitacja stanie w miejscu. Czytałem, że buty robocze z blachą, mogą mieć ogólny wpływ na kręgosłup, a co dopiero u mnie. Chłopaki w pracy też narzekają na ból nóg w tych butach. Jakie mam wyjście pod względem BHP ? najlepiej byłoby mi chodzić w wygodnych adidasach

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-10-19, 08:23   

Tom778 napisał/a:
Chłopaki w pracy też narzekają na ból nóg w tych butach. ............. najlepiej byłoby mi chodzić w wygodnych adidasach

Każdy by tak chciał ;-)
Adidasy to przeważnie obuwie robocze dla sportowców a nie dla magazynierów.

Moim zdaniem najlepiej jak skontaktujesz się z zakładowym behapowcem i z nim omówisz ten temat.
Ponadto piszesz o "butach roboczych", a między obuwiem roboczym a ochronnym jest różnica - behapowiec weźmie to pod uwagę i może wspólnie znajdziecie rozwiązanie.

Obuwie ochronne, jak sama nazwa mówi przed czymś chroni a więc spełnia inne zadanie niż robocze.
Jeśli chodzi o obuwie robocze to wydaje się je pracownikowi ażeby nie niszczył w pracy swojego prywatnego obuwia, co nie znaczy że pracownikowi trzeba wydać to, co on chce. Może w Twoim przypadku adidasy zdadzą egzamin i zakład zezwoli na prywatny zakup we własnym zakresie za wypłatą ustalonego ekwiwalentu :?:
Praca magazyniera w fabryce przemysłu ciężkiego / metalowego, a w magazynie produktów biurowych, farmaceutycznych czy cukierniczych różni się. Różne zatem może być stosowane obuwie robocze.

Odpowiedz do tematu