Poprzedni temat «» Następny temat
Praca zdalna
Autor Wiadomość
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-07-17, 08:32   

ewania napisał/a:
zagubionywswiec napisał/a:
BHPowiec raczej nie ma szans na pracę zdalną :)
Ma.
Ale nie codziennie. Sporadycznie - owszem, u nas taka możliwość była i ja się pracownikom na to też zgadzałam.
Wtedy, kiedy np. nie mieli pracy w terenie, a mieli do pisania protokoły czy robili/opracowywali/pisali inne opracowania. Do tego nie jest wymagana ich obecność w biurze.

Jestem tego samego zdania.

kkrm

Wysłany: 2019-08-08, 12:13   

Niekoniecznie i na pewno nie stawiałbym tutaj tych tez. Obecnie coraz więcej elementów można wykonać zdalnie. Praktycznie wiekszość firm nie zajmuje się rekrutacją informatyków ale korzysta z zewnętrznych firm z uwagi na to, ze outsourcing it jest znacznie tańszy i wygodnieijszy.

Podobnie bywa z zasadami bhp..... Coraz więcej rzeczy będzie się przerzucało właśnie do neta.
http://www.portalmedialny...ourcing-it.html

ewania 

Pomogła: 31 razy
Wysłany: 2019-08-08, 17:11   

kkrm napisał/a:
Podobnie bywa z zasadami bhp..... Coraz więcej rzeczy będzie się przerzucało właśnie do neta.

Co masz konkretnie ma myśli innego, niż to, co ja napisałam? Jakie "zasady bhp"?

Masiff

Wysłany: 2019-08-08, 17:47   

No właśnie też się zastanawiam o co chodziło kkrm. Co racja to racja zatrudniasz informatyka w zewnętrznej firmie, wystawiają Ci FV, a ty nie musisz się niczym przejmować.

Andrzej J.S napisał/a:
Cysia17 napisał/a:
Tylko czy przepisy na to pozwalają? :p

Pozwalają - zwykła matematyka:
Jeśli zakład zatrudni 500 + 700 = 1200 pracowników, to 1200 / 600 = 2 behapowców :-?

Sorki jestem nowy i dopiero co będę zatrudniał 1 pracownika. To może być 600 pracowników na 1 behapowca? Nie jest to dużo, jest to gdzieś zapisane w prawie?

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-08-08, 18:14   

Masiff napisał/a:
Sorki jestem nowy i dopiero co będę zatrudniał 1 pracownika. To może być 600 pracowników na 1 behapowca? Nie jest to dużo, jest to gdzieś zapisane w prawie?

Zapoznaj się dokładnie z:
- Kodeks pracy Art. 237.11. § 1.
- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 września 1997r w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. nr 109 poz 704 z późn. zm.) - szczególnie z § 1.

valerio 

Wysłany: 2019-08-30, 14:45   

Witam was. Od jakiegoś czasu rozpocząłem pracę jako handlowiec w branży energetycznej. Nurtuje mnie natomiast jedna kwestia w umowie jaką zawarłem, a mianowicie jest tam zapis, który upoważnia pracodawcę do pobrania kosztów szkolenia w przypadku, kiedy nie spełnię warunków umowy. Czy waszym zdaniem jest to legalne? Swoją drogą to zastanawiam się z pójściem do adwokata z umową, bo może jeszcze tam są jakieś kruczki. Co możecie mi powiedzieć o moderacja - (reklamy firm nie w tym dziale) Czy ktoś z was korzystał z ich usług?

valerio 

Wysłany: 2019-09-03, 21:49   

Nie miałem takiego celu, żeby zareklamować kancelarię, ale link tutaj zostawiłem, żebyście szukać nie musieli, ale jeśli takie są zasady forum to ok. (post w ogóle nie dotyczy tematu, w którym go umieszczasz (temat "praca zdalna"). Poza tym - nie jest to forum dyskusyjne nt. jakości kancelarii prawnych. W tym celu poszukaj innego forum.)

itak

Wysłany: 2019-09-10, 10:40   

Praca zdalna, daje naprawdę duże możliwości - patrząc po tych wszystkich ofertach pracy, pojawia się tego coraz wiecej.
Trzeba zrobić sobie rachunek sumienia, która opcja jest korzystniejsza jeżeli chodzi o pracę.
Na pewno plusem jest brak konieczności przygotowania się do pracy. To jest naprawdę bardzo duża oszczędność czasu.
Nadmiarową gotówkę możesz wpłacić na konto oszczędnościowe - tutaj wrzucam ranking.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-09-10, 16:24   

itak napisał/a:
Na pewno plusem jest brak konieczności przygotowania się do pracy. To jest naprawdę bardzo duża oszczędność czasu.

To zależy co masz na myśli :?:
Są sytuacje, że drogą elektroniczną dostajesz materiały do dalszych opracowań, co pochłania sporo czasu ażeby te założenia przemyśleć, znaleźć odpowiednie materiały, przeanalizować i we właściwy sposób dokonać ich opracowania, przedstawienia i prezentacji.

Odpowiedz do tematu