Poprzedni temat «» Następny temat
Szkolenie dla kierujących pracownikami przez inspektora PIP
Autor Wiadomość
Kapcinho

Wysłany: 2019-06-07, 11:50   Szkolenie dla kierujących pracownikami przez inspektora PIP

Witam,
Chcemy przeprowadzić w naszej firmie szkolenie dla kadry kierowniczej dla odświeżenia wiedzy i przypomnienia o odpowiedzialności za podległych pracowników. Standardowo robimy co 5 lat, ale chcielibyśmy teraz zrobić dodatkowe. Padł pomysł aby było przeprowadzone przez pracownika PIP (np emerytowanego weterana), z uwagi na jego rangę, może pracownicy potraktują informacje przekazywane na szkoleniu z większą powagą.
Ja nie jestem do końca przekonany do tego pomysłu, ale chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.
Czy macie jakieś doświadczenia ze szkoleń przeprowadzanych przez pracowników / byłych pracowników PIP?
Jeśli tak to czy możecie polecić jakaś firmę?

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-06-07, 12:19   

Jeśli to dodatkowe szkolenie nie będzie szkoleniem okresowym bhp dla osób kierujących pracownikami i będzie odbywało się na umowę zlecenie zawartą z emerytowanym pracownikiem (inspektorem PIP) na konkretny temat (wg. oddzielnego programu szkolenia), to przeciwwskazań nie widzę.

ewania 

Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2019-07-07, 22:30   

Andrzej J.S napisał/a:
Jeśli to dodatkowe szkolenie nie będzie szkoleniem okresowym bhp dla osób kierujących pracownikami

Ale przecież nie ma także przeciwwskazań, żeby ten emerytowany PIPowiec był na umowę zlecenie wykładowcą któregoś z tematów na okresowym szkoleniu bhp, jeśli takie są organizowane przez Waszego pracodawcę. Np. mogłby być wykładowcą części związanej z obowiązkami pracodawcy i pracowników, czyli z regulacjami prawnymi i wypadkami.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-07-08, 08:12   

ewania napisał/a:
Ale przecież nie ma także przeciwwskazań, żeby ten emerytowany PIPowiec był na umowę zlecenie wykładowcą któregoś z tematów na okresowym szkoleniu bhp,

Masz rację.
Moja odpowiedź przede wszystkim dotyczyła:
Kapcinho napisał/a:
Padł pomysł aby było przeprowadzone przez pracownika PIP

A ponieważ szkolenie okresowe jest obowiązkowe, które podczas kontroli PIP sprawdza, to z tego względu kontrolujący nie powinien przyjmować zleceń i prowadzić usług w zakresie prowadzonych przez siebie kontroli.

W konsekwencji zapomniałem, że ten PIP to już emeryt i zakaz prowadzenia usług dla byłych "podległych" (kontrolowanych) przez niego firm, już jego nie dotyczy.

Stary jestem :-? i chyba czas dać sobie spokój z forum :?:

makkap 

Wysłany: 2019-07-08, 09:40   

Tak ale ten pipowiec musi spełniać inne wymagania zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

np. prowadzić działalność w zakresie przeprowadzania szkoleń bhp, tworzyć dokumentacje (zaświadczenia, dzienniki)

Chyba, że organizatorem jest firma, a poprzez umowę zlecenie pipowiec ma kilka tematów w szkoleniu. ;)

ewania 

Wysłany: 2019-07-08, 19:01   

Nie musi.
Właśnie wtedy, gdy
makkap napisał/a:
organizatorem jest firma
- a tak wynika dla mnie z postu autora.
I skąd wziąłeś to?
makkap napisał/a:
a poprzez umowę zlecenie pipowiec ma kilka tematów w szkoleniu.
Wystarczy też tylko jeden, nie musi "mieć kilka" :lol:

makkap 

Wysłany: 2019-07-09, 07:10   

ewania napisał/a:
Nie musi.
Właśnie wtedy, gdy
makkap napisał/a:
organizatorem jest firma
- a tak wynika dla mnie z postu autora.
I skąd wziąłeś to?
makkap napisał/a:
a poprzez umowę zlecenie pipowiec ma kilka tematów w szkoleniu.
Wystarczy też tylko jeden, nie musi "mieć kilka" :lol:

Ja tylko chciałem ładnie sprecyzować, iż musi spełniać wymagania chyba, że organizatorem jest firma, która zatrudni chwilowo PIP-owca. Napisałem dobrze, ale od d... strony ;))

Jeśli chodzi o kilka tematów - masz rację oczywiście może i mieć nawet jeden temat. Z reguły jest to kilka więc dlatego tak napisałem :D

ewania 

Wysłany: 2019-07-10, 11:46   

:-D

Odpowiedz do tematu