Poprzedni temat «» Następny temat
kontrola PIP i zarzut
Autor Wiadomość
MariuszW

Wysłany: 2019-06-14, 12:25   kontrola PIP i zarzut

Witam,
jestem po pierwszej kontrole PIP w zakładzie w którym pracuje... PIPowiec mi zarzucił, że w skierowaniu na badanie u pracownika gospodarczego (konserwator) nie napisałem nic w rubryce czynniki biologiczne a takowe widnieją w ocenie ryzyka zawodowego.
Moje pytanie jest takie.... jeżeli w ocenie ryzyka zawodowego dla pracownika adm - biurowego ująłem czynniki biologiczne narażenie na grypę na poziomie małym czy go takim razie mam wpisywać do skierowania na badanie?! Dla mnie trochę głupie ale chcę się upewnić.
Poza tym nic innego nie znalazł

seba 22

Wysłany: 2019-06-14, 19:26   Re: kontrola PIP i zarzut

MariuszW napisał/a:
Witam,
jestem po pierwszej kontrole PIP w zakładzie w którym pracuje... PIPowiec mi zarzucił, że w skierowaniu na badanie u pracownika gospodarczego (konserwator) nie napisałem nic w rubryce czynniki biologiczne a takowe widnieją w ocenie ryzyka zawodowego.
Moje pytanie jest takie.... jeżeli w ocenie ryzyka zawodowego dla pracownika adm - biurowego ująłem czynniki biologiczne narażenie na grypę na poziomie małym czy go takim razie mam wpisywać do skierowania na badanie?! Dla mnie trochę głupie ale chcę się upewnić.
Poza tym nic innego nie znalazł

A po co ab wpisywać takie zagrożenia. Wystarczy monitor ekranowy . A Pip owiec da nakaz i trzeba go wykonać i nie ma co się spinac.

yock 

Wysłany: 2019-06-15, 20:26   

MariuszW napisał/a:
PIPowiec mi zarzucił, że

.czy dał nakaz?

MariuszW

Wysłany: 2019-06-17, 16:45   

yock napisał/a:
MariuszW napisał/a:
PIPowiec mi zarzucił, że

.czy dał nakaz?

no jeszcze nie oficjalnie ale napisał w protokole i w środę znów przyjeżdża i jeżeli nie będziemy mieli zastrzeżenia co do jego protokołu to wtedy przyjdzie wniosek... tak to rozumiem... to jest pierwsza kontrola PIP od kiedy jestem behapowcem tak, że do końca też nie wiem...

yock 

Wysłany: 2019-06-17, 17:07   

..tylko czekać.

ewania 

Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2019-06-25, 21:05   

Dlatego trzeba myśleć co się wpisuje w orz. Ma racje PIP, że czynniki w obydwu dokumentach powinny być, co do zasady spójne.
Dla pracownika biurowego możliwość zarażenia się grypa wynika z tego, że żyje wśród ludzi. A nie z charakteru pracy. Chyba, że jest "biurwą" np. w szpitalu zakaźnym...

MariuszW

Wysłany: 2019-07-01, 10:49   

yock napisał/a:
..tylko czekać.

więc tak... Pan PIPowiec wnosi o:
1- uwzględnianie w skierowaniach na badania lekarskie (pracownik gospodarczy) również czynników biologicznych,
2- dostosowanie wykazu prac wzbronionych kobietom w regulaminie pracy do rzeczywistych potrzeb zakładu pracy (uwzględniłem wszystko co pisało w rozporządzeniu ale na pogrubiłem tylko i włącznie tę które nas obejmują - widocznie nie mogę tak robić)

to wszystko. NIe ma tak źle ale jestem na siebie zły z powodu tego regulaminu a co do numeru 1 nie byłem pewny czy im pisać też czynniki biologiczne czy nie.

Odpowiedz do tematu