Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
ADR
Autor Wiadomość
Ania63

Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-05-13, 19:44   ADR

Witam, czy w ramach swojego transportu- dostawa środków chemicznych służących do sprzatania ,do różnych oddziałów firmy (czasami koncentraty- silne kwasy i zasady) potrzebne są listy przewozowe,ADRy i instrukcje?
 
     
E-lumarko


Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 20
Wysłany: 2010-05-20, 13:46   

Tak,ponieważ przewozisz i zaopatrujesz firmy w różne środki chemiczne. Potrzebne sa zatem listy przewozowe.
_________________
www.e-lumarko.pl - tanie zakupy do : domu, samochodu, sprzątania.
 
     
Ania63

Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-05-22, 16:03   

ale to są środki z mojego magazyny, do którego dotarły z hurtowni chemicznych. Magazynier je rozdziela i przewozi na konkretne obiekty. Czy w takiej sytuacji musi robić listy przewozowe, instrukcje itp.
 
     
stoper 


Wiek: 50
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 3340
Wysłany: 2010-07-01, 08:11   

ADR - Umowa europejska dotycząca międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych. Przewóz drogowy; więc jeżeli obiekty znajdują się poza firmą i trzeba do nich dojechać drogą publiczną to myślę, że ma tu zastosowanie przepis o ADR.
Natomiast jeżeli nie masz pewności co do danych chemikaliów to wszelkie informacje dotyczące klasyfikacji substancji według przepisów ADR są zawarte w punkcie 14 karty charakterystyki danego towaru. Jeśli jest podany numer UN (numer rozpoznawczy materiału) to towar jest sklasyfikowany jako niebezpieczny i podlega w zakresie załadunku, rozładunku, przewozu pod przepisami ADR.
 
     
Emma 
Emma805

Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 58
Wysłany: 2016-08-18, 12:11   

witam,
chciałabym wrócić do spray ADR. Rozumiem iż przepisy te dotyczą przewozu towarów niebezpiecznych po drogach krajowych. Czyli jeżeli dobrze rozumiem, magazynierzy biorący udział przy wyładunku (na terenie zakładu), wykonujący transport wewnątrzzakładowy nie muszą przechodzić szkolenia z ADR?czy się mylę?
 
     
wojtek.d 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 2022
Skąd: Ł-opole
Wysłany: 2016-08-22, 11:19   

Emma napisał/a:
Rozumiem iż przepisy te dotyczą przewozu towarów niebezpiecznych po drogach krajowych
- nie tylko, bo i po drogach Europy.
Emma napisał/a:
Czyli jeżeli dobrze rozumiem, magazynierzy biorący udział przy wyładunku (na terenie zakładu), wykonujący transport wewnątrzzakładowy nie muszą przechodzić szkolenia z ADR?
przepisy ADR ustalają również jakie minimalne ilości muszą być transportowane, by podlegały pod te przepisy. Wózkiem widłowym nie transportujesz całej ciężarówki ;-) . Na szkoleniach wewnątrzzakładowych zapoznajesz pracowników z orz, w której również powinnaś mieć zamieszczone informacje z jakimi środkami chemicznymi mają do czynienia i danymi przepisanymi z karty charakterystyki. Prócz tego jeszcze pracownicy mają być zapoznani z kartami charakterystyki tych środków. Dodatkowo jeszcze masz mieć instrukcję transportowania, magazynowania i składowania
mieszanin / substancji chemicznych z czym też pracownicy mają być zapoznani.
_________________
Jak w zakładzie nie ma wypadku, to znaczy, że pracownicy nie pracują
 
     
Emma 
Emma805

Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 58
Wysłany: 2016-08-24, 13:45   

tak, to akurat jest oczywiste. Dzięki bardzo:)
 
     
Karolina Kołdys 
DGSA

Wiek: 31
Dołączyła: 16 Sty 2017
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-16, 12:00   

Dzień dobry Państwu,

Chciałabym jednoznacznie uściślić temat, ponieważ widzę, że informacje, które zostały podane w wątku są albo błędne, albo niedokładne.

Przewóz drogowy towarów niebezpiecznych to nie tylko samo przemieszczenie towarów niebezpiecznych po drodze publicznej lub ogólnodostępnej, ale to także postoje związane z tym przemieszczeniem oraz czynności mu towarzyszące, np. załadunek, rozładunek, napełnianie, pakowanie, operacje związane z kontenerem - cysterną/cysterną przenośną. Jeżeli przedsiębiorca prowadzi jakąkolwiek działalność związaną z przewozem towarów niebezpiecznych, staje się uczestnikiem przewozu, co skutkuje koniecznością respektowania przepisów z zakresu problematyki przewozu towarów niebezpiecznych.

Niezależnie od tego, czy przewozy realizowane są na pełnych przepisach ADR, czy też na wyłączeniach częściowych spod przepisów - uczestnik przewozu obowiązany jest przeszkolić pracowników wykonujących czynności związane z przewozem drogowym towarów niebezpiecznych. Szkolenie to powinna prowadzić osoba posiadająca świadectwo przeszkolenia doradcy w zakresie przewozu drogowego - art. 14 Ustawy z dn. 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych.

Ponadto, jeżeli uczestnik przewozu zaangażowany jest w realizowanie przewozów na pełnych przepisach ADR, zobowiązany jest wtedy do współpracy z doradcą ADR - art. 15 Ustawy z dn. 19 sierpnia 2011 r. o przewozie towarów niebezpiecznych.

Proszę również pamiętać, że wiele obowiązków, które musi wypełniać przedsiębiorca w tym zakresie, może być realizowane tylko i wyłącznie za pośrednictwem doradcy ADR.

Naruszenia przepisów dotyczących towarów niebezpiecznych skutkują nałożeniem finansowych sankcji karnych.


W razie jakichkolwiek pytań, zachęcam do kontaktu. ;-)
_________________
www.karolinakoldys.pl

Doradztwo, kursy, szkolenia
 
     
JerzyGHT 

Dołączył: 06 Cze 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-06-06, 23:40   

Tak, jak najbardziej. Przepisy ADR to bardzo wiele wymogów. Dlatego zwróciliśmy się do doradcy ADR. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy, wszystko dopilnowane, a jest tego trochę niestety.moderacja - (reklamy firm nie w tym dziale)
 
     
Olek P.

Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 2
Wysłany: 2019-07-02, 15:35   Re: ADR

Ania63 napisał/a:
Witam, czy w ramach swojego transportu- dostawa środków chemicznych służących do sprzatania ,do różnych oddziałów firmy (czasami koncentraty- silne kwasy i zasady) potrzebne są listy przewozowe,ADRy i instrukcje?

Możesz na przykład dowiedzieć się w (moderacja - reklamy firm w innym dziale) Firma przewozowa, w której jeżdżę i wożę substancje chemiczne, z nimi właśnie współpracuje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

2019 © Wiedza i Praktyka
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 10