Poprzedni temat «» Następny temat
Szkolenie z pierwszej pomocy
Autor Wiadomość
toru 
toru

Wysłany: 2013-03-20, 23:05   

Zapraszam na kurs ratownika przedmedycznego międzynarodowej organizacji FACC i FFM oraz kurs instruktora posiadamy fantomy i defibrylator AED wypożyczamy też moderacja

cindrel

Wysłany: 2015-06-18, 06:16   

Jędrek napisał/a:
Przepisy nie określają szczegółowych wymagań co do kwalifikacji, jakie powinna posiadać osoba przeprowadzająca szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Istotne znaczenie będzie tu miał zakres szkolenia, gdyż inaczej będziemy rozpatrywać realizację "klasycznego" programu szkolenia z dziedziny bhp (instr.og. szkol.okres.), a inaczej typowe szkolenie na temat udzielania pierwszej pomocy dla pracowników, o których mowa w art. 2091 § 1 pkt 2 lit. a ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) - dalej k.p.
Obowiązujące przepisy określają jedynie dwa przypadki, w których wymagane są szczególne kwalifikacje (tytuł lekarza systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, pielęgniarki/pielęgniarz systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego lub ratowniczki/ratownika medycznego). Są to:
1)edukacja z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzona w ramach systemu oświaty, o której mowa w ustawie z dnia z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn.: Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) - u.s.o.;
2)zajęcia z pierwszej pomocy prowadzone w ramach szkolenia osoby ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym albo tramwajem (prawo jazdy)

Jędrek a jak to co piszesz ma się do wspomnianej ustawy o państwowym ratownictwie medycznym w której w artykule 8.1 jest napisane że zajęcia z pierwszej pomocy prowadzone są z udziałem lekarza lub ratownika medycznego? To nie wymusza obowiązku zlecania kursów pierwszej pomocy tym osobom?

Jędrek 
Jędrek

Wysłany: 2015-06-26, 20:00   

Zwróć uwagę na czas kiedy to napisałem i pomyśl jakie mamy szkolenia ppomocy przedmedycznej. Podpowiem-kwalifikowanej lub nie. Pozdrawiam.

Endi 

Wysłany: 2015-09-24, 13:37   

Ostatnio byłem na kursie pierwszej pomocy, ponieważ chciałem wiedzieć jak uratować komuś życie. Ostatnio się tyle mówi o różnych wypadkach. Szukałem, szukałem i znalazłem super firmę z Katowic, moderacja Świetne szkolenie, teraz wiem, że potrafię komuś pomóc ;)

mts

Wysłany: 2016-05-30, 21:26   

Każdy z nas ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Tak naprawdę potrzebujesz zdecydowania i nie ma co się stresować, ponieważ to pogorszy tylko sytuację. Jeżeli mamy taką możliwość to skorzystajmy z kursy pierwszej pomocy.

dawid.bady 
dawid.bady

Wysłany: 2016-06-01, 10:08   

mts napisał/a:
Każdy z nas ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Tak naprawdę potrzebujesz zdecydowania i nie ma co się stresować, ponieważ to pogorszy tylko sytuację. Jeżeli mamy taką możliwość to skorzystajmy z kursy pierwszej pomocy.

Ostatnio sam się tym mocno zainteresowałem, bo urodził mi się syn i w sumie zdałem sobie sprawę, że jeśli cokolwiek zaczęłoby się z nim dziać to nie wiem czy potrafiłbym mu pomóc, bałbym się chyba, że go zgniotę albo ze zbyt małym wyczuciem potraktuję. Znalazłem kurs online (moderacja - reklamy w innym dziale) kontakt, ktoś może z niego skorzystał i może wyrazić opinie?

Glovex_pl 

Wysłany: 2016-06-16, 13:38   

Kurs online jakoś mnie nie przekonuje,warto udać się na ten normalny z zakresu pierwszej pomocy i przećwiczyć np resustytację. Jak zamierzasz zrobić to online?

Gandalf89

Wysłany: 2016-08-03, 14:10   

A ja chętnie bym spróbował.

klawiszek2 

Wysłany: 2017-02-03, 15:43   

Polecam tą firmę moderacja
Robiłem u nich kurs pierwszej pomocy i jestem bardzo zadowolony :)

itak

Wysłany: 2017-04-11, 13:41   

Moim zdaniem taki kurs to świetna sprawa i praktycznie każda firma powinna zastanowić sie nad zorganizowaniem takiego kursu dla swoich pracownikow.Nie jest to absolutnie duży koszt a znajomość podstawowych zasad udzielania pomocy potrafi uratować komuś innemu życie.

Niestety ale świadomość pomocy wśród Polaków jest bardzo mała. Jestesmy uczynnym narodem, ale bez odpowiednich umiejętnosci w czasie ratowania kogoś możemy narobić o wiele więcej szkody niż pożytku.
moderacja

Marek_Lu

Wysłany: 2019-05-29, 12:12   

Na bezpieczeństwie nie należy oszczędzać, a fajnie jak każdy ma możliwość odbycia kursy z pierwszej pomocy, nie wiadomo kiedy przyjdzie Nam z takiej wiedzy skorzystać, dlatego jeśli organizować kurs pierwszej pomocy dla pracowników to solidnie dobierając szkoleniowców, ważne przecież aby efektywnie przekazywać zakres umiejętności, otrzymać coś więcej niż to co możemy przeczytać w książkach czy internecie

Organizuję kursy pierwszej pomocy w swojej firmie co jakiś czas i cieszą się dużym zainteresowaniem pracowników - czuję dobrze spełniony obowiązek jako pracodawca

A w organizacji kursu pomaga mi firma zewnętrzna
moderacja - reklamy nie w tym miejscu.

Odpowiedz do tematu