Poprzedni temat «» Następny temat
Na jakie studia warto składać papiery?
Autor Wiadomość
kkrm

Wysłany: 2018-10-10, 08:44   Na jakie studia warto składać papiery?

Jakie kierunki studiów dają obecnie dobre perspektywy jeżeli chodzi o przyszłość, o karierę zawodową? Studia które dają dobry start w przyszłość.

itak

Wysłany: 2018-10-10, 11:12   

Będą to przede wszystkim kierunki ścisłe, a więc zarówno matematyka, budownictwo, budowa maszyn, elektrotechnika i inne inżynierskie.

Już teraz widać jak bardzo rynek jest chłonny w zakresie tych wszystkich indywidualnych projektów budowlanych. Ktoś to przecież musi stworzyć i zaprojektowac.
Poza tym studia to też pewnego rodzaju przywileje wynikające ze statusu studenta.
Bieżące porównanie ofert masz tutaj: https://www.konto-studenc...studenckich.php

michal88 

Wysłany: 2018-10-10, 19:01   Cześć

Ja studiowałem finanse i szczerze polecam każdemu kto coś trochę ma smykałkę do kasy :) Pracuję w banku właśnie dzięki wykształceniu.

bronski 

Wysłany: 2018-10-12, 15:18   

a ja proponuje ukończyć szkołe zawodową i wziąć się za robote bo nie ma komu robić :)

irekk

Wysłany: 2018-10-16, 15:07   

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o studia to najlepiej teraz iść na kierunki powiązane z IT. Napewno Politechnika a niej może najlepiej informatyka lub tym podobne.

Skibski70 

Wysłany: 2019-01-08, 12:23   

Moim zdaniem teraz warto stawiać na studia inżynieryjne, po których ma się umiejętności, a nie studia humanistyczne, po których ma się jedynie papier

Bartkosz 

Wysłany: 2019-01-14, 14:41   

Zdecydowanie kierunki techniczne. Ja właśnie przed laty zrobiłem ten błąd, że poszedłem na socjologię. Ukończyłem faktycznie dla dyplomu, a i tak nie pracuję w zawodzie. Humaniści teraz mają znacznie trudniej ze znalezieniem dobrej pracy. Ewentualnie można robić kursy.

Adamila021 

Wysłany: 2019-03-31, 09:10   

Zdecydowanie na jakieś specjalistyczne. Dobry specjalista bez problemu znajdzie sobie dobrą i fajnie płatną pracę, słabszy specjalista może nie tak dobrze płatną ale na pewno nie będzie problemu z pracą :) Najlepiej jest zbadać sobie rynek. Zobaczcie sobie ile firma rekrutacyjna z Krakowa moderacja - (reklamy nie w tym dziale) ma ofert pracy z działu IT i jakie są stawki

Madde 

Wysłany: 2019-03-31, 21:14   

Takie, które cię interesują. W przeciwnym razie nie opłaca się iść na żadne studia...

jma

Wysłany: 2019-04-02, 09:20   

Na takie które Was interesują bo nie ma niczego gorszego niż studiowanie czegoś co Was zupełnie nie interesuje. No i warto jest zastanowić się nad kursami , które dają nam konkretne wykształcenie. Oraz po których wiemy kim jesteśmy oraz co mozemy robić. Duże perspektywy obecnie dają studia inżynierskie.

Warto jest inwestować również w znajomość języków obcych. Moze nie jako zawód ale jednak język obcy warto jest znać.

W wielu korporacjach jest wymagany. Polecam zorientować się w darmowych kursach z dofinansowaniem.

Sanderka98 

Wysłany: 2019-05-17, 15:03   

Mnie zawsze interesowały sprawy bankowe, studiowałam Finanse i bankowość i teraz pracuje w banku. Oczywiście wybór studiów to jest bardzo indywidualna rzecz nie można tylko sugerować się pieniędzmi tylko zainteresowaniem. Jak praca sprawia przyjemność to wtedy ma sens :)

Marcinkt

Wysłany: 2019-06-20, 09:10   

Kierunki techniczne
Kierunki dające konkretne wykształcenie, po których będziesz wiedział jaki masz zawód, bo politologia czy stosunki międzynarodowe dla przykładu takiej wiedzy nie dają

Jak również kierunki które Cię interesują. Nie ma sensu pracować w zawodzie, który nie daje Ci przyjemności.

Odpowiedz do tematu