Poprzedni temat «» Następny temat
Buty ochronne
Autor Wiadomość
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-05-16, 17:32   

EMILIA92TE napisał/a:
Prosze Pana ja tam robię od lutego tego roku i dla mnie praca w tej firmie to jeden wielki kosmos, dużo rzeczy jest nie wyjaśnionych. A chcąc tamn pracowac dalej, chcę jakoś to wyprowadzić na prosto...

rozliczyła się w cudzysłowie bo nikt tych butów w firmie nie miał, leżały u niej w aucie, a w ewidencji widnieje data oddania

A co na to Twój magazynier i behapowiec :?:

Ps.
Na forum zwracamy się do siebie na "Ty"

EMILIA92TE

Wysłany: 2019-05-16, 17:42   

Mam rozumieć, że tabelka dotycząca czasu użytkowania obuwia itd dotyczy tylko nowych pracowników, a pracownicy ponownie zatrudnieni są rozliczani innym sposobem ?

Bo ja myślałam, że jak zatrudniono pracownika na 3/4 to on korzysta z butów przez kolejne 16 miesięcy bez względu który raz jest zatrudniony, aż do czasu ich zniszczenia.

Andrzej J.S napisał/a:
EMILIA92TE napisał/a:
w kwietniu dostała nowe buty. Na koniec umowy 31 lipca 2018 r. z nich " się rozliczyła

Ponieważ od kwietnia do końca lipca pracowała na pełnym etacie to w nowych butach przepracowała 4 miesiące.
12 - 4 = 8 miesięcy do wynoszenia przy pełnym etacie.

EMILIA92TE napisał/a:
Od września 2018 r. zatrudniona została na 11 miesięcy na 3/4 etatu. Otrzymała te same buty.

8 : 1/4 = 2. Czyli przy zatrudnieniu na 3/4 etatu pozostało do wynoszenia 8 + 2 = 10 miesięcy.
Wniosek:
W lipcu 2019r powinna dostać nowe buty.

EMILIA92TE

Wysłany: 2019-05-16, 17:55   

Cytat:

Za magazyniera, kadrowa, sekretarkę robie ja. :-/

A BHPowiec ponoć jakiś jest, ale nikt go od x czasu nie widział, ogólnie pochodzę z małej mieściny, jak potrzebna jest pieczątka to wiadomo, wsio po znajomości.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-05-16, 17:56   

Koleżanko, tabelka o której piszesz opracowywana jest dla pracowników zatrudnionych na pełnym etacie. Reszta dotycząca całej gospodarki ŚOI oraz odzieżą i obuwiem roboczym powinna być zawarta w Instrukcji gospodarowania. Tam powinien być zapis o ile wydłuża się podany okres wynoszenia dla pracowników zatrudnionych w niepełnowymiarowym czasie pracy. Tam też powinien być zapis na jakich zasadach wydaje się nowe ŚOI oraz odzież i obuwie robocze. Kiedy jakie i na jakich zasadach, np. odzież czy obuwie robocze nie podlega zwrotowi / przechodzi na własność pracownika. Kiedy i komu można wypłacać ekwiwalent pieniężny za używanie własnej odzieży czy obuwia roboczego. Co robić ze zwróconą przez pracownika używaną odzieżą i obuwiem, itd.
Tym wszystkim (regulaminem) powinien zająć się behapowiec przy współpracy z osobami kierującymi pracownikami, ZZ (SIP) albo przedstawicielem pracowników - nie jest to robota sekretarki.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-05-16, 18:04   

EMILIA92TE napisał/a:
Za magazyniera, kadrowa, sekretarkę robie ja. :-/

A BHPowiec ponoć jakiś jest, ale nikt go od x czasu nie widział,

Przepraszam za wyrażenie - rusz dupę behapowcowi i magazynierowi.
Tabela norm przydziału i instrukcja gospodarowania ŚOI oraz odzieżą i obuwiem roboczym to działka behapowca.
Wydawanie ŚOI oraz odzieży i obuwia roboczego według Tabeli i instrukcji to działka magazyniera.

EMILIA92TE napisał/a:
jak potrzebna jest pieczątka to wiadomo, wsio po znajomości.

Uważaj bo takie działanie może się zemścić.

ewania 

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2019-05-16, 21:27   

EMILIA92TE napisał/a:
bez względu który raz jest zatrudniony,

Jeśli nie jest to "ciągłość" (w sensie, że przedłużenie umowy beż żadnej przerwy w zatrudnieniu) tylko jest normalne rozwiązanie umowy o pracę, rozliczenie się i po jakimś czasie ponowne zatrudnienie, to jest to każdorazowo NOWY pracownik i tak powinien byc traktowany w kontekście wyposażenia w odzież i obuwie robocze i śoi.

Odpowiedz do tematu