Poprzedni temat «» Następny temat
Ubranie robocze obróbka skrawaniem
Autor Wiadomość
Nacc92

Wysłany: 2019-03-26, 11:30   Ubranie robocze obróbka skrawaniem

Witam. Od kilku dni zastanawia mnie temat ubrania roboczego na stanowiskach tokarza, frezera czy szlifierza. Oprócz spodni, bluzy Panowie dostają również koszule flanelową. Czy zgodne z przepisami będzie wydawanie koszulki z krótkim rękawem (oczywiście po ewentualnych zmianach w regulaminie) zamiast koszuli z długim? Przepisy nie definiują takich zagadnień, ale wątpliwości moje związane są z zapisem w rozporządzeniu o bhp przy obróbce skrawaniem że "rękawy przy nadgarstkach obsługującego powinny być opięte". Czy taki zapis oznacza że nie można stosować krótkich rękawów przy tego typu pracach? Prosze o opinie bardziej doświadczonych :)

seba 22

Wysłany: 2019-03-27, 14:13   Re: Ubranie robocze obróbka skrawaniem

Nacc92 napisał/a:
Witam. Od kilku dni zastanawia mnie temat ubrania roboczego na stanowiskach tokarza, frezera czy szlifierza. Oprócz spodni, bluzy Panowie dostają również koszule flanelową. Czy zgodne z przepisami będzie wydawanie koszulki z krótkim rękawem (oczywiście po ewentualnych zmianach w regulaminie) zamiast koszuli z długim? Przepisy nie definiują takich zagadnień, ale wątpliwości moje związane są z zapisem w rozporządzeniu o bhp przy obróbce skrawaniem że "rękawy przy nadgarstkach obsługującego powinny być opięte". Czy taki zapis oznacza że nie można stosować krótkich rękawów przy tego typu pracach? Prosze o opinie bardziej doświadczonych :)

Moim zdaniem rękawy powinny być długie i przylegające do rąk . Przy tego typu pracach jest mozliwość poparzeń i zranienia ostrymi i gorącymi odpadami produkcyjnymi .

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-03-27, 19:56   

seba 22 napisał/a:
Moim zdaniem rękawy powinny być długie i przylegające do rąk

Jestem tego samego zdania.
Ponadto w przemyśle maszynowym koszul roboczych z krótkim rękawkiem nie widziałem. Jest to raczej składnik odzieży reprezentacyjnej, którą niektórzy zaliczają do odzieży roboczej.

Odpowiedz do tematu