Poprzedni temat «» Następny temat
Skierowanie na badania okresowe
Autor Wiadomość
pawel1155332

Wysłany: 2019-01-10, 22:50   Skierowanie na badania okresowe

Witam, pracuje na hali produkcyjnej przy obróbce metali, a dokładniej przy szlifierkach do płaszczyzn(maszyny numeryczne) i dostałem skierowanie na badania okresowe (właśnie mija 3 rok mojej pracy w tym zakładzie) na skierowaniu w czynnikach miałem tylko opisane hałas 77db( jeden z pracowników mierzył to indywidualnie i wyszło więcej). Ale oprócz tego nie było wypisanych innych czynników szkodliwych. Lekarz zmierzył mi ciśnienie powiedział, że trochę wysokie i napisał, że zdolny do pracy. Ja pracując na tym stanowisku widzę, że zapylenie jest dość duże ( widać pod słońce mgłę olejową) większość czasu mam ręce mokre od chłodziwa poprzez zakładanie i zdejmowanie elementów (chłodziwo na bazie olejów mineralnych). I tu nasuwa się moje pytanie, czy na skierowaniu nie powinno znajdować się więcej czynników i czy lekarz powinien mnie wysłać na inne badania?

seba 22

Wysłany: 2019-01-11, 07:54   Re: Skierowanie na badania okresowe

pawel1155332 napisał/a:
Witam, pracuje na hali produkcyjnej przy obróbce metali, a dokładniej przy szlifierkach do płaszczyzn(maszyny numeryczne) i dostałem skierowanie na badania okresowe (właśnie mija 3 rok mojej pracy w tym zakładzie) na skierowaniu w czynnikach miałem tylko opisane hałas 77db( jeden z pracowników mierzył to indywidualnie i wyszło więcej). Ale oprócz tego nie było wypisanych innych czynników szkodliwych. Lekarz zmierzył mi ciśnienie powiedział, że trochę wysokie i napisał, że zdolny do pracy. Ja pracując na tym stanowisku widzę, że zapylenie jest dość duże ( widać pod słońce mgłę olejową) większość czasu mam ręce mokre od chłodziwa poprzez zakładanie i zdejmowanie elementów (chłodziwo na bazie olejów mineralnych). I tu nasuwa się moje pytanie, czy na skierowaniu nie powinno znajdować się więcej czynników i czy lekarz powinien mnie wysłać na inne badania?

Musiały by być zrobione pomiary czynników szkodliwych . Hałas 77 db mieści się w normie . Byłem kiedyś w zakładzie gdzie znajdowało się około 100 maszyn tego typu A na hali nie było mgiełka tylko porządna zawiesina chłodziwa i tam pracownicy z tego powodu nie mieli dodatkowych badań. Hałas był dużo większy. W skierowaniu była praca na wysokości do 3 m . I hałas . Nic więcej.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-01-11, 10:38   

pawel1155332 napisał/a:
czy na skierowaniu nie powinno znajdować się więcej czynników i czy lekarz powinien mnie wysłać na inne badania?

To zależy od stwierdzonych faktów, a mianowicie od wyników pomiarów środowiska pracy wykonanych na zlecenie pracodawcy przez uprawnione laboratoria.
Natomiast co do podwyższonego ciśnienia, to podłoże tego może być rożne i w ogóle nie musi mieć związku z wykonywana pracą.

pawel1155332

Wysłany: 2019-01-11, 11:32   

Były w zakładzie przeprowadzane badania, chodziłem kiedyś z aparatem do mierzenia zapylenia przez 4 godziny w tym 15min. przerwy Na 8 godzin pracy, hałas był mierzony akurat wtedy jak nie działały prasy hydrauliczne.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-01-11, 11:39   

A behapowca, SIPa czy przedstawiciela pracowników macie :?:
Trzeba było problem ten natychmiast im oraz przełożonemu i pomiarowcy zgłosić :!:

pawel1155332

Wysłany: 2019-01-11, 11:58   

Przyjeżdża do nas gościu z firmy zewnętrznej BHP, ale ja już go bardzo dawno nie widziałem. A podczas pomiaru pyłów mi kierownik powiedział, że mam jak najdalej się odsuwać z tym czujnikiem od maszyny. :-/

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-01-11, 12:23   

Są to niedopuszczalne praktyki osób kierujących pracownikami :!:

Odpowiedz do tematu