Poprzedni temat «» Następny temat
DSO na tarasie budynku biurowego - czy MUSI być ?
Autor Wiadomość
Rajax

Wysłany: 2018-12-18, 12:38   DSO na tarasie budynku biurowego - czy MUSI być ?  

Pytanie jak w temacie, czy jest jakiś przepis, który wyraźnie określa że system DSO musi byc zastosowany na tarasie w budynku biurowym.

Rajax

Wysłany: 2019-01-02, 15:18     

Nikt nic nie wie ?:)

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-01-02, 20:03     

Rajax napisał/a:
Nikt nic nie wie ?:)

A z internetu potrafisz korzystać :?:
https://www.google.com/se...dynku+biurowego

Rajax

Wysłany: 2019-01-03, 12:26     

Ale spec BHP. Dobrze już na emeryturze skoro taki mądrala i nic z tego nie wynika.
Podaj mi proszę konkretną odpowiedź na moje pytanie z tych stron, które proponujesz ?

starkam
inspektor ppoż.

Wysłany: 2019-01-03, 12:45     

https://blog-ppoz.pl/?p=1700&fbclid=IwAR2vJryvKDItEClXvtl1dpePxJunyw_nd2KWmgadWM7HueD3X0h80zbEDj8

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-01-03, 16:58     

Rajax napisał/a:
Ale spec BHP. Dobrze już na emeryturze skoro taki mądrala i nic z tego nie wynika. Podaj mi proszę konkretną odpowiedź na moje pytanie z tych stron, które proponujesz ?

A ja myślałem, że poruszać się w necie potrafisz - Najwyraźniej myliłem się :cry:

Ps.
Osobiście jestem przeciwny podawania na tacy tego co samemu można zrobić.
Ale jak widać kolega "starkam" już Ciebie wyręczył ;-)

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2019-01-03, 17:02     

Rajax napisał/a:
Ale spec BHP. Dobrze już na emeryturze

Sądząc po zadanym przez Ciebie pytaniu nie radzisz sobie i nie ogarniasz tematu :-(

Nie należę do nieomylnych, ale jak widać moja wiedza i doświadczenie emeryta Ciebie chyba przerasta ;-)

Rajax

Wysłany: 2019-01-31, 15:57     

Kolego Starkam, dziękuje ale to nie wyczerpuje mojej niepewności.
Kolego Andrzej, napisałeś sie tyle i nic nie wniosłeś do tematu. Nudzi się na emeryturce co ?:)

Panowie, pytam, gdyż mam od dwóch rożnych inspektorów ppoż, dwie rożne opinie. Jeden twierdzi że musi byc DSO na tarasie, drugie twierdzi że przepisy obligują montaz DSO tylko W budynku. Jak że taras jest na zewnątrz budynku to nie trzeba DSO ...

ewania 

Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2019-01-31, 16:51     

Rajax napisał/a:
Jeden twierdzi że musi byc DSO na tarasie, drugie twierdzi że przepisy obligują montaz DSO tylko W budynku.

Skontaktuj ich ze sobą i poproś o jedną, spójną opinię.

starkam
inspektor ppoż.

Wysłany: 2019-02-01, 11:14     

Każdy system czy to DSO czy SSP powinien być uzgodniony z rzeczoznawcą a nie z Inspektorem Ochrony Przeciwpożarowej(brak uprawnień). Powinien być wykonany projekt, który powinien być podbity przez przez tegoż rzeczoznawcę.
System ma być założony oczywiście zgodnie z projektem.
Jeśli masz już projekt wystarczy go skonsultować z rzeczoznawcą, który wniesie swoje uwagi albo go od razu podbije.To co jest już na podbitym projekcie jest świętością. Jeśli nie, dobrze byłoby aby został wykonany przez osobę, która zajmuje się na codzień projektowaniem takich systemów. Link, który zamieściłem w odpowiedzi na
Twoje pytanie prowadzi do profilu osoby, która właśnie tym się zajmuje, wystarczy więc wysłać do niej zapytanie znając Izę szybko uzyskasz od niej tą informację :) na dręczące Cię pytania.

System dotyczy CAŁOŚCI obiektu.

Taras jest na górze (apartament z tarasem??) czy jest to część znajdująca się na samym dole?? Jak wygląda kwestia ewakuacji z tarasu?? Przewidziana ilość osób w tej części??
Czy jest traktowany jako osobna strefa ??

Odpowiedz do tematu