Poprzedni temat «» Następny temat
Szkolenie dla właścicieli
Autor Wiadomość
ptaku 
Krzysiek bhp

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 92
Wysłany: 2018-12-06, 08:22   Szkolenie dla właścicieli

Cześć. Malutka firma zaczyna działalność. Spółka, dwóch właścicieli. I tylko oni na początku będą wykonywać pracę (mały punkt gastro). Czy potrzebują szkolenia? Jeśli tak to jakie, dla pracodawców czy robotnicze. Rozumiem że potrzeba zrobić wszystkie instrukcje do wszystkich urządzeń, oceny ryzyka do stanowisk Jak i wybrać karty charakterystyk substancji niebezpiecznych. I czy jest szansa lub możliwość aby Jeden z małżonków jednego czy drugiego wspólnika pomagał w pracy bez umowy o pracę bez zatrudnienia.
 
     
ewania 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 15 Lut 2007
Posty: 3494
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-09, 10:14   

Dopóki nie zatrudnicie zadnego pracownika (na umowę o pracę) niczego z powyższych rzeczy nie musicie robić.
_________________
Przykazania boskie (owe 10) są tylko dlatego tak jasne, przejrzyste i zrozumiałe, że powstały bez pomocy doradców i ekspertów...
 
     
Misia5 

Wiek: 46
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 38
Wysłany: 2018-12-09, 12:42   

Czy członek rady nadzorczej, który został wyznaczony do pełnienia obowiązków prezesa firmy, do czasu wyboru nowego zarządu musi posiadać szkolenia bhp obowiązkowe dla pracodawcy?
 
     
ewania 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 15 Lut 2007
Posty: 3494
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-09, 14:33   

A czy jest ktoś inny, kto pełni rolę pracodawcy? Wtedy tamta osoba. Jeśli nie ma - to rolę tę pełni ten członek rady nadzorczej i musi mieć takie szkolenie.
_________________
Przykazania boskie (owe 10) są tylko dlatego tak jasne, przejrzyste i zrozumiałe, że powstały bez pomocy doradców i ekspertów...
  
 
     
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 5478
Wysłany: 2018-12-10, 09:35   

Misia5 napisał/a:
Czy członek rady nadzorczej, który został wyznaczony do pełnienia obowiązków prezesa firmy, do czasu wyboru nowego zarządu musi posiadać szkolenia bhp obowiązkowe dla pracodawcy?
ewania napisał/a:
A czy jest ktoś inny, kto pełni rolę pracodawcy? Wtedy tamta osoba. Jeśli nie ma - to rolę tę pełni ten członek rady nadzorczej i musi mieć takie szkolenie.

Jednak zleżeć to będzie jak długo będą sprawowane te obowiązki :?:
Jeśli mniej niż 6 miesięcy to takiej potrzeby nie będzie, ale jeśli miałoby być dłużej, to szkolenie będzie wymagane.

"§ 15. 4. Pierwsze szkolenie okresowe osób zatrudnionych na stanowiskach wymienionych w § 14 ust. 2 pkt 1 przeprowadza się w okresie do 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na tych stanowiskach, ....................... ."
  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.
Sprawdź, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe

2018 © Wiedza i Praktyka
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 10