Poprzedni temat «» Następny temat
apteczka w samochodzie służbowym
Autor Wiadomość
wojtek.d 

Wysłany: 2013-12-17, 13:45   

a ja myślę, że jak w apteczce będziesz miał po 2-3 bandaże różnych szerokości, to starczy ci to do normalnego opatrzenia pracownika nawet przy złamaniu, gdzie chociażby deskę z palety bandażem przywiążesz do nogi czy ręki. Problem polega na systematycznym uzupełnianiu apteczki. Grunt to nie panikować, a osoba udzielająca I-szej pomocy mająca w ręce 4 bandaże, gazę i kreatywne myślenie - swoim spokojem więcej zdziała niż nie jeden wykwalifikowany ratownik z R-1 pod ręką działający w panice.

colombo 
colombo

Wysłany: 2013-12-17, 16:44   

Wykwalifikowany ratownik pod warunkiem,że nie jest to ratownik WOPR lub OSP zdziała dużo więcej i nie wpadnie w panikę. Bądź pewien. Ratownicy z PSP, Grupy Lotosu, TOPRu, GOPRu, czy Gónicy, Chemicy itp to sprawdzeni ludzie w boju i na poligonie - o panice nie może być mowy.

Jędrek 
Jędrek

Wysłany: 2013-12-17, 19:57   

colombo napisał/a:
pod warunkiem,że nie jest to ratownik WOPR lub OSP
Stwierdzenie to generalizuje, a nie powinno (w ustach, czy pod ręką na klawiaturze), no :!: :idea: :mrgreen:

Jędrek 
Jędrek

Wysłany: 2013-12-17, 20:00   

W PSP plecaków farbowanych mnogość jest. Służba w dużej części po kądzieli. często nie dorastają tacy, tym z OSP do pięt:idea: :mrgreen:

Gregory

Wysłany: 2017-11-15, 12:02   

colombo napisał/a:
Wykwalifikowany ratownik pod warunkiem,że nie jest to ratownik WOPR lub OSP zdziała dużo więcej i nie wpadnie w panikę. Bądź pewien. Ratownicy z PSP, Grupy Lotosu, TOPRu, GOPRu, czy Gónicy, Chemicy itp to sprawdzeni ludzie w boju i na poligonie - o panice nie może być mowy.

I tak i nie. Każdy człowiek ma pewną wytrzymałość. Dlatego też np. nie powinno się ratować własnej rodziny, przyjaciół. Tzn. chodzi mi o to, że jeśli jest ktoś kto może to zrobić to powinno się odsunąć w cień. W tym momencie w grę wchodzą tak duże emocje, że praktycznie nie da się racjonalnie myśleć.
Dlatego też w razie wypadku osoba wyznaczona w zakładzie pracy (nawet jeśli ukończyłaby wszelkie szkolenia i miała wieloletnie doświadczenie) może popełnić błąd związany ze stresem.

A wracając do apteczek. To w każdym aucie powinna być apteczka. Im większa/lepiej wyposażona tym lepiej. Ważne jednak aby za tym szły umiejętności.

michal_zwolak

Wysłany: 2017-12-05, 19:29   

colombo napisał/a:

Nie wiem dlaczego uważasz że ratownicy WOPRU nie są w stanie zdziałać tyle samo? Co to za szufladkowanie ? WOPROWCY są tak samo od ratowania życia jak i inni ratownicy.

Co do apteczki wiadomo że warto ją mieć, ale nie taką za 50 zł bo z takim wyposażeniem to możemy tylko człowieka uśmiercić albo dziecku paluszka zakleić. Gorąco polecam RO. Korzystałem z jej wyposażenia wielokrotnie i byłem bardzo zadowolony.

nauick87 

Wysłany: 2018-07-03, 08:39   

W niektórych krajach nie dość, że apteczka jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu, to również jej zawartość określona jest normami prawnymi. Uważam, że mimo braku takiego obowiązku u nas (choć czytałem, że szykują się jakieś zmiany), warto jest mieć właśnie taką apteczkę. Sam jestem posiadaczem takiej moderacja - (reklama niezwiązana z tematem) i póki co zabandażowałem kilka małych ran, ale mam tam m.in. ustnik do sztucznego oddychania - nie każdy to ma, a potem wielu brzydzi się pomóc ofierze poprzez sztuczne oddychanie.

ewania 

Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2018-07-14, 20:58   

nauick87 napisał/a:
a potem wielu brzydzi się pomóc ofierze poprzez sztuczne oddychanie.

Nie ma bezwzględnej potrzeby robienia sztucznego oddychania. Wystarczy i więcej daje uciskanie klatki piersiowej.
Bez przerwy az do odzyskania funkcji życiowych lub przyjazdu pogotowia.

airwch 
Igor

Wysłany: 2018-08-14, 14:27   

W przeciwieństwie do innych uważam, że apteczka pierwszej pomocy jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu służbowego. Dlaczego? Kp:

Art. 2091. [Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach; obowiązki pracodawcy] § 1. Pracodawca jest obowiązany:

1) zapewnić środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników [...]

I to jest podstawa jak dla mnie, prócz zdrowego rozsądku, że apteczka pierwszej pomocy jest obowiązkowa w pojeździe służbowym.

ewania 

Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2018-08-14, 18:38   

airwch napisał/a:
W przeciwieństwie do innych uważam, że apteczka pierwszej pomocy jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu służbowego.

1. W jakim "przeciwieństwie"? Do kogo "innych"? Ja tu czytam, że ci "inni" są ZA apteczkami w samochodach słuzbowych.

2. Usuń reklamę swojej firmy ze stopki podpisowej, jeśli chcesz być nadal użytkownikiem tego Forum. Dotychczasowe posty wyczyściłam z podpisu, kolejne będę usuwała w całości.

3. Chcesz zareklamować swoje usługi - zrób to raz, w dziale "Ogłoszenia".

docart

Wysłany: 2018-11-28, 11:19   

Moim zdanie apteczka powinna być obowiązkowa w każdym samochodzie. Przecież podczas jazdy każdemu z nas może się przydać.

Odpowiedz do tematu