Poprzedni temat «» Następny temat
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
Autor Wiadomość
MariuszW

Wysłany: 2018-11-23, 08:53   Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego  

Witam,
pracuję jako behapowiec w spółdzielni i mam takie pytanie. Spółdzielnia jak to spółdzielnia ma dużo lokali użytkowych i teraz na jednym z nich nam straż narzuciła zrobienie IBP do danego budynku bo przekracza 1000 m2. W tym budynku są lokale użytkowe (dentysta, powstaje żłobek i tam jest jeszcze malutki lokal w tej chwili pusty). Kierownik tego osiedla mi powiedział, że zrobienie IBP jest moim obowiązkiem bo jestem behapowcem.
Pytanie: czy w miejscach spółdzielczych gdzie nie ma pracowników spółdzielnie ja jako służba BHP jestem zobowiązany robić instrukcje IBP?
Z góry dziękuję

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2018-11-23, 09:45     

1. A co kierownik osiedla ma do behapowca spółdzielni. Behapowiec w SM podlega prezesowi spółdzielni.
2. Opracowywanie IBP nie należy do obowiązków behapowca - patrz 22 punkty w rozporządzeniu w spr. służby bhp.
3. IBP może opracować behapowiec jeśli ma kwalifikacje i ważne uprawnienia inspektora / specjalisty ppoż.
4. IBP opracowuje właściciel obiektu, lub firma prowadząca w nim działalność gospodarczą. Zależy to od zapisu w umowie najmu.

MariuszW

Wysłany: 2018-11-23, 10:43     

Andrzej J.S napisał/a:
1. A co kierownik osiedla ma do behapowca spółdzielni. Behapowiec w SM podlega prezesowi spółdzielni.

- a no to, że kierownicy osiedli się uważają za prezesów spółdzielni i myślą, że im wszystko wolno :)
Andrzej J.S napisał/a:
2. Opracowywanie IBP nie należy do obowiązków behapowca - patrz 22 punkty w rozporządzeniu w spr. służby bhp.

- tak myślałem ale chciałem się jeszcze upewnić
Andrzej J.S napisał/a:
3. IBP może opracować behapowiec jeśli ma kwalifikacje i ważne uprawnienia inspektora / specjalisty ppoż.

- niestety nie mam tych uprawnień
Andrzej J.S napisał/a:
4. IBP opracowuje właściciel obiektu, lub firma prowadząca w nim działalność gospodarczą. Zależy to od zapisu w umowie najmu.

- właścicielem lokalu jest spółdzielnia i jako taka zawiera umowy z wynajmującym... co jest w umowie zapisane ja nie wiem ponieważ nie mam wgląd do tych dokumentów

Andrzej jesteś wielki i rozwiązałeś moje wątpliwości :)

Odpowiedz do tematu