Poprzedni temat «» Następny temat
Szkolenie bhp dla kierowników organizowane przez pracodawce
Autor Wiadomość
Pastrana0199 
Paweł

Wiek: 26
Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 50
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 2018-10-02, 18:52   Szkolenie bhp dla kierowników organizowane przez pracodawce

Witam mam pytanie czy pracodawca moze organizować szkolenie dla swojej kadry kierowniczej zapewniając wykładowce programy, dzennik szkoleń,rejestry w np formie samokształcenia?
 
     
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Pomógł: 54 razy
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 5422
Wysłany: 2018-10-02, 19:14   

Pastrana0199 napisał/a:
czy pracodawca moze organizować szkolenie dla swojej kadry kierowniczej zapewniając wykładowce programy, dzennik szkoleń,rejestry w np formie samokształcenia?

Może, za wyjątkiem szkolenia samego siebie, pracowników służby bhp oraz instruktorów i wykładowców tematyki bhp.
 
     
Pastrana0199 
Paweł

Wiek: 26
Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 50
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 2018-10-03, 18:40   

Dzięki za odpowiedź ;) a stanowisko prezes w fundacji jak traktować jako kierownicze czy juz dla pracodawców?
 
     
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Pomógł: 54 razy
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 5422
Wysłany: 2018-10-03, 20:20   

Jeśli prezes zarządza fundacją i podpisuje / zawiera umowy o pracę z pracownikami fundacji, to nie jest pracownikiem, a pracodawcą.
 
     
bogwoj

Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 31
Wysłany: 2018-10-04, 08:53   

Andrzej J.S napisał/a:

Może, za wyjątkiem szkolenia samego siebie, pracowników służby bhp oraz instruktorów i wykładowców tematyki bhp.[/quote]

A można wiedzieć skąd ta informacja: "Może, za wyjątkiem szkolenia [...] instruktorów i wykładowców tematyki bhp."

Pozdrowienia
 
     
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Pomógł: 54 razy
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 5422
Wysłany: 2018-10-04, 10:57   

bogwoj napisał/a:
A można wiedzieć skąd ta informacja: "Może, za wyjątkiem szkolenia [...] instruktorów i wykładowców tematyki bhp."

Moim zdaniem, w Rozporządzeniu w sprawie szkolenia w dziedzinie bhp. § 4 ust. 2 mówi, że "Szkolenie osób ....................... prowadzą jednostki organizacyjne, o których mowa w ust. 1." - Nie ma tu mowy o pracodawcach tylko o jednostkach organizacyjnych.
Natomiast § 4 ust. 1 mówi, że: "Szkolenie może być organizowane i prowadzone przez pracodawców lub, na ich zlecenie, przez jednostki organizacyjne prowadzące działalność szkoleniową w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy."
Natomiast co należy rozumieć pod pojęciem "jednostki organizacyjnej" określa § 1a pkt 2 w/w rozporządzenia.

Tak więc, gdyby pracodawca mógłby być organizatorem i prowadzącym szkolenia bhp dla wszystkich pracowników, w tym dla pracodawców, pracowników służby bhp oraz instruktorów i wykładowców tematyki bhp, to w przepisie nie byłoby oddzielnego ust. 2 w § 4 - mówiącym wyłącznie o jednostkach organizacyjnych z pominięciem pracodawców.
 
     
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Pomógł: 54 razy
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 5422
Wysłany: 2018-10-04, 18:23   

Ps.
Inaczej mówiąc pracodawca może być organizatorem i prowadzącym szkolenia bhp dla wszystkich swoich pracowników za wyjątkiem samego siebie, pracowników służby bhp oraz instruktorów i wykładowców tematyki bhp, których to szkolenie powinno być zlecone jednostkom organizacyjnym prowadzącym działalność szkoleniową w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.
 
     
ewania 


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 15 Lut 2007
Posty: 3445
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-06, 13:28   

Andrzej J.S napisał/a:
Ps.
Inaczej mówiąc pracodawca może być organizatorem i prowadzącym szkolenia bhp dla wszystkich swoich pracowników za wyjątkiem samego siebie, pracowników służby bhp oraz instruktorów i wykładowców tematyki bhp, których to szkolenie powinno być zlecone jednostkom organizacyjnym prowadzącym działalność szkoleniową w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

BINGO! :-)
_________________
Przykazania boskie (owe 10) są tylko dlatego tak jasne, przejrzyste i zrozumiałe, że powstały bez pomocy doradców i ekspertów...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.
Sprawdź, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe

2018 © Wiedza i Praktyka
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 10