Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
ISO 45001 nowa norma już opublikowana!
Autor Wiadomość
bronski 

Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 162
Wysłany: 2018-06-16, 16:18   ISO 45001 nowa norma już opublikowana!

Oto kilka najważniejszych zmian, jakie wprowadza ISO 45001

Kontekst organizacji: Rozdział 4.1, poświęcony czynnikm zewnętrznym i wewnętrznym, zawiera nowe zapisy dotyczące systematycznego określania i monitorowania kontekstu organizacji.
Pracownicy i inne zainteresowane strony: Rozdział 4.2 silniej akcentuje potrzeby i oczekiwania pracowników oraz innych zainteresowanych stron, a także zaangażowanie pracowników. Celem jest zidentyfikowanie i zrozumienie czynników, które mają być kontrolowane przey pomocy systemu zarządzania.
Zarządzanie ryzykiem i wykorzystywanie szans: Zgodnie z opisem zawartym w rozdziałach 6.1.1, 6.1.2.3, 6.1.4, firmy mają za zadanie określić, rozważyć i, tam gdzie jest to konieczne, uwzględnić wszelkie ryzyka i szanse, które mogą wpływać (pozytywnie lub negatywnie) na zdolność systemu zarządzania do dostarczania zamierzonych wyników, w tym poprawy higieny i bezpieczeństwa w miejscu pracy.
Przywództwo i zaangażowanie kierownictwa: W rozdziale 5.1, norma ISO 45001 kładzie mocniejszy akcent na zaangażowanie i odpowiedzialność najwyższego kierownictwa za skuteczność systemu zarządzania.
Cele i efekty działania: Wzmocniono ukierunkowanie na cele jako element będący podstawą doskonalenia (rozdziały 6.2.1,6.2.2), a także oceny efektów działania.
Rozszerzono wymagania dotyczące:
Uczestnictwa, konsultacji i partycypacji pracowników (5.4)
Komunikacji (7.4): zapisy są bardziej rygorystyczne jeśli chodzi o mechanizmy komunikacji, w tym określenie tego, co, kiedy i w jaki sposób ma być komunikowane
Zakupy, w tym procesy zlecane na zewnątrz, a także podwykonawców (8.1.4).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

2019 © Wiedza i Praktyka
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 10