Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza pomoc w służbie BHP
Autor Wiadomość
cindrel

Wysłany: 2015-07-08, 21:06   Pierwsza pomoc w służbie BHP

Prowadzimy badania dotyczące pierwszej pomocy w Polsce. Jesteście Państwo jednym z istotnych ogniw odpowiedzialnych za organizację nauczania w tym obszarze. Bez Państwa nie uzyskamy pełnych danych dotyczących wspomnianej problematyki. Zwracamy się z prośbą o poświęcenie 3 minut na wypełnienie ankiety dotyczącej szkoleń realizowanych w ramach służby BHP. Z góry dziękujemy za pomoc. Ankieta znajduje się tutaj: Ankieta pierwsza pomoc w służbie BHP

cindrel

Wysłany: 2015-07-08, 21:15   

ania1976 napisał/a:
Pierwsza pomoc to termin o charakterze naukowym ?

dziwnie to brzmi

Dziwnie brzmi ale tak jest. Bada się jakie leki możecie bezpiecznie stosować, jakie pozycje faktycznie wpływają na przeżywalność, jaka jest skuteczna metoda tamowania krwotoku itd. Czasy pierwszej pomocy opartej o apteczki z kroplami żołądkowymi i agrafką odeszły w zapomnienie bo nauka jest już wszędzie. A skoro o tym mowa to baaaardzo proszę o pomoc w badaniu.
Tutaj znajduje się ankieta, zajmuje 3 minuty a dla nas jest bardzo ważna:
Link do ankiety
Pomożecie? :)

ania1976 

Wysłany: 2015-07-09, 08:17   

wypełniłam. :mrgreen:

ewania 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2015-07-10, 09:20   

i ja :-)

cindrel

Wysłany: 2015-07-10, 23:22   

Dzięki za wypełnienie. Nie ukrywam, że z badania skali i sposobu szkolenia w służbie BHP chcemy zrobić artykuł. Na razie ankietę wypełniła garstka osób ale wyniki już są dla mnie… szokujące :shock: . Może się bowiem okazać, że BHP’owcy szkolą lepiej i na większą skalę niż WOŚP, PRC i inne tego typu instytucje a fenomenem jest to że nikt o tym nie mówi! Tylko błagam proszę nie koloryzować! :)

ewania 

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2015-07-11, 00:00   

cindrel napisał/a:
na większą skalę

Pewnie tak.
Ale >>
cindrel napisał/a:
Może się bowiem okazać, że BHP’owcy szkolą lepiej
- na pewno nie.
W mojej firmie caly cykl 8 godzinnych szkolen (praktycznych!) przeprowadzila firma ratownikow medycznych - setki osob przeszkolonychi wszyscy jak jeden mąż uważają, że TO bylo TO!

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2015-07-11, 09:50   

ewania napisał/a:
W mojej firmie caly cykl 8 godzinnych szkolen (praktycznych!) przeprowadzila firma ratownikow medycznych - setki osob przeszkolonychi wszyscy jak jeden mąż uważają, że TO bylo TO!

Z tego właśnie powodu zawsze uważałem i uważam, że behapowiec to nie omnibus i do prowadzenia zajęć np. z pierwszej pomocy, czy ppoż. trzeba zatrudniać fachowców.

phb123

Wysłany: 2015-07-23, 08:45   

Drobna uwaga do ankiety. W ankiecie nie jest ujęta opcja, że pracownik służby BHP może być również ratownikiem medycznym i wykonywać takie szkolenia w zakładzie pracy, w którym jest zatrudniony.

AndrzejBHP 
Specjalista ds. BHP

Wysłany: 2015-07-29, 15:15   

Myślę, że to jakaś firma szkoleniowa próbuje rozeznać rynek, ale jeśli to ma komuś pomóc, to jestem na tak. Ciekaw jestem wyników ankiety. I mam nadzieję, że coraz rzadziej się dzieje tak, że jeden biedny behapowiec omawia wszystko, z pierwszą pomocą i ochroną ppoż włącznie. Oczywiście nie mówię tu o tych z nas, którzy mają wszelkie te uprawnienia i fachową wiedzę w temacie.

Przy okazji - witam wszystkich :)

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2015-07-29, 15:48   

AndrzejBHP napisał/a:
mam nadzieję, że coraz rzadziej się dzieje tak, że jeden biedny behapowiec omawia wszystko, z pierwszą pomocą i ochroną ppoż włącznie.

Niestety, prowadzenie całego szkolenia przez jednego behapowca nie jest odosobnionym przypadkiem.
Przeważnie tak się dzieje w małych firmach, gdzie pracodawca chce w pełni wykorzystać pracownika (behapowca). Z tego powodu dodaje mu robotę, której nie powinien behapowiec wykonywać. Postawić się pracodawcy też nie za bardzo może, bo wówczas pracodawca znajdzie innego. Takiego, który na wszystko się zgodzi.
Przykre ale prawdziwe :-/

Ps.
AndrzejBHP napisał/a:
Przy okazji - witam wszystkich :)

Witam na "bhpforum".

phb123

Wysłany: 2015-07-30, 08:41   

Dokładnie przykre, ale prawdziwe.
Często jest tak, że na wstępie przed zatrudnieniem jest powiedziane, że w skład obowiązków są szkolenia okresowe, choć nie wszyscy posiadają odpowiednią wiedzę na wszystkie tematy, a poza tym szkolenie okresowe nie wchodzi w zakres obowiązków bhpowca etatowego, ale i tak trzeba to robić w godzinach pracy.
Na mnie się wszyscy z kierownictwa krzywo patrzą, bo nie chcę robić i nie będę (jak poprzedni BHPowcy) szkoleń okresowych 20-30 minutowych.
Czasami takie właśnie są realia.

Tomek2432

Wysłany: 2018-04-16, 06:30   

Trochę ciekawe to jest , ale nic nie przebije tego jak w tym kraju ludzie robią

Odpowiedz do tematu