Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Andrzej J.S
2013-07-31, 21:13
staż wg różnych interpretacji
Autor Wiadomość
bieke 

Wysłany: 2013-07-31, 20:31   staż wg różnych interpretacji

Witam!

Chciałbym zrobić podyplomówkę z BHP, jednocześnie realizując staż. Innymi słowy po roku zdobyć spec. ds BHP.
Nie mam możliwości odbycia staż u w służbie BHP w firmie zatr. pow. 100 osób, ale mogę wykonywać takie obowiązki w ramach zatrudnienia w mikroprzedsiębiorstwie - w tym przypadku jako dodatkowe czynności do umowy o pracę na innym stanowiku.
Wg poniższych interpretacji ta opcja nie daje mi stażu.

Cytat:
"Czy pracownik przy innej pracy, np. kierownik produkcji, któremu powierzono wykonywanie zadań służby bhp w odlewni zatrudniającej 80 pracowników, po roku wykonywania tych zadań spełnia wymóg stażu? Nie, ponieważ wykonywanie zadań służby bhp to nie służba bhp w rozumieniu rozporządzenia. "
www.asystentbhp.pl/art/staz-w-sluzbie-bhp/1

"Rozróżnienie w art. 23711 § 1 K.p. zatrudnienia w służbie BHP od powierzenia wykonywania zadań tej służby pracownikowi zatrudnionemu przy innej pracy powoduje, w opinii większości ekspertów, że okres wykonywania zadań tej służby przez pracownika zatrudnionego przy innej pracy nie może być zaliczany do stażu pracy w służbie BHP (por. Atest 6/2011, Staż pracy w służbie BHP, str. 31)."
http://asystentbhp.pl/art.../1#.UfeOZKy87XQ

Wg znajomego który prowadzi wykłady z BHP na wyższej uczelni i pracuje w branży już od dawna to kwestia interpretacji, poza tym jak twierdzi, jeśli dodatkowo będę mieć praktykę u niego to będzie to podkładka i ogólnie żeby się nie przejmować.

Zastanawiam się, czy druga opcja (staż w tamach dodatkowych czynności w firmie pon. 100 osób) - nie byłaby uchybieniem jakichś wymogów formalnych, przez co w przyszłości firma dla której mógłbym pracować mogłaby mieć nieprzyjemności.

Chciałbym to zrobić zgodnie z wymogami. Proszę o wskazówki, być może są jeszcze inne ścieżki uzyskania
stażu.

Pozdrawiam,

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2013-07-31, 21:11   

Poczytaj i wyciągnij wnioski: http://www.bhpforum.pl/viewtopic.php?p=30844#30844

stoper 

Wysłany: 2013-07-31, 21:17   

Andrzeju za cierpliwość powinieneś dostać medal. ;-) :idea:
Mnie już mdli od tego tematu. :-P
Ostatnio zmieniony przez stoper 2013-07-31, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2013-07-31, 21:19   

Właśnie chyba już się gubię i wklejam złe linki - popraw jeśli coś skopałem.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2013-07-31, 21:21   

Ps.
Ponieważ temat szkoleń zmienił się na interpretację przepisów, to przeniosłem dwa tematy do przeglądu przepisów.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2013-07-31, 21:22   

stoper napisał/a:
Mnie już mdli od tego tematu. :-P

Wierzę :!:

stoper 

Wysłany: 2013-07-31, 21:27   

Andrzej J.S napisał/a:
Ponieważ temat szkoleń zmienił się na interpretację przepisów, to przeniosłem dwa tematy do przeglądu przepisów.
Przechodzisz już samego siebie. Może utworzyć temat "jak zdobyć staż" i przenosić posty z pytaniami i odpowiedziami na nie właśnie tam. Po czasie nazbiera się tyle różnych wersji, że wystarczy tylko wtedy odsyłać osoby do tego tematu i niech szukają tego co do nich najbardziej pasuje?

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2013-07-31, 21:33   

stoper napisał/a:
Może utworzyć temat "jak zdobyć staż"

Pomyślę o tym jutro, chyba, że "ewania" zrobi to wcześniej - na dzisiaj mam dosyć.

stoper 

Wysłany: 2013-07-31, 21:35   

Andrzej J.S napisał/a:
na dzisiaj mam dosyć.
No nie dziwię się. ;-)

Kazek83

Wysłany: 2016-11-23, 13:25   

Gdzie został utworzony ten temat o staż, bo nie mogłem znaleźć??? Nie ma się co śmiać bo nawet o staż jest dziś ciężko w szczególności w bhp-ówce.

Karokina47

Wysłany: 2016-12-02, 13:17   

Ja mam skończone studia z podyplomówki z Politechniki Łódzkiej i co z tego stażu szukam od 4 miesięcy nikt nie chce mnie przyjąć do pracy, chyba muszę zacząć szukać czegoś jako zwykły robotnik bo nie będę miał co do garnka włożyć :/

ewania 

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2016-12-03, 00:00   

Karokina47 napisał/a:
Ja mam skończone studia z podyplomówki z Politechniki Łódzkiej i co z tego stażu szukam od 4 miesięcy nikt nie chce mnie przyjąć do pracy, chyba muszę zacząć szukać czegoś jako zwykły robotnik bo nie będę miał co do garnka włożyć :/

Niestety, nikt nie chce Cię przyjąć, bo po prostu nie ma takiej potrzeby. Nikt nie będzie tworzył niepotrzebnych stanowisk sluzby bhp dla całej masy absolwentów, kończących technika i podyplomowki behapowskie, tylko dlatego, że były i wciąż są tworzone w zdecydowanie nadmiernej liczbie i "produkują" nadmierną liczbę behapowców, ktorych rynek pracy nie jest w stanie wchłonąć.

Stalo się tak w wyniku wprowadzenia wymagan posiadania wyksztalcenia w zakresie bhp i bylo to na fali koniunktury. Ale - ona trwala krotko i sie skonczyla. Rynek sie nasycił i chwatit.

Po kiego się wciąż wszyscy pchają do tych behapowskich szkol tak gromadnie, skoro już od co najmniej dwoch-trzech lat wiadomo, ze pracy dla nowych behapowcow nie ma - jest dla mnie wielką zagadką..... :shock:

ewania 

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2017-03-22, 22:11   

ozzer napisał/a:

Obecnie pchają się osoby, które mają "plecy" w postaci znajomych, rodziców itp, którzy załatwią im pracę

Myślę, że nie jest to prawda, że cokolwiek załatwią (jeśli nie bedzie akurat potrzeby kolejnego lub nowego behapowca).
Zaden trzeźwo myslący (w sensie - liczący money) pracodawca nie zatrudni behapowca "ponad obowiązkową miarę". Nawet dla najlepszego znajomego tego nie zrobi, jeśli nie musi (a może "musieć", jeśli ma mnostwo zagrożen, stan bhp do kitu i dostanie taki nakaz PIP).

Skorpio 

Wysłany: 2018-04-06, 09:54   

Księgowa Kraków napisał/a:

Obecnie pchają się osoby, które mają "plecy" w postaci znajomych, rodziców itp, którzy załatwią im pracę, a reszta idzie, bo pewnie naczytała się ulotek i profesorów, którzy wróżą im świetlana przyszłość w tych kierunkach :D

Jestem żywym przykładem, że nie wszyscy tacy się tam pchają, mi się udało bez tego :P Ale prawda jest taka, ze widziałem wielu z "plecami".

Tason 

Wysłany: 2018-05-07, 11:21   

Księgowa Kraków napisał/a:

Jestem żywym przykładem, że nie wszyscy tacy się tam pchają

Hej, a zauważyłeś, by było ci w jakiś sposób cięzej niż osobom z "plecami"? W sensie chodzi o sam okres studiów.

Odpowiedz do tematu