Poprzedni temat «» Następny temat
pracodawca jakie szkolenia
Autor Wiadomość
jusstini

Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 2
Wysłany: 2018-03-28, 08:57   pracodawca jakie szkolenia

Spółka. Pracodawcy zatrudniają dwóch pracowników. Jakie szkolenie na początek musi miec pracodawca? Wystarczy, że jedna osoba ze spółki będzie przeszkolona w zakresie BHP?
 
     
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 5478
Wysłany: 2018-03-28, 10:26   

jusstini napisał/a:
Jakie szkolenie na początek musi miec pracodawca?

Najlepiej; szkolenie okresowe dla pracodawców wykonujących zadania służby bhp.".
 
     
jusstini

Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 2
Wysłany: 2018-03-28, 12:16   

a dlaczego nie wstępne dla pracodawców i służby BHP?
Paragraf 13 pkt 1 - 64 h Załacznik nr III
 
     
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 5478
Wysłany: 2018-03-28, 15:00   

jusstini napisał/a:
a dlaczego nie wstępne dla pracodawców i służby BHP?
§10 ust. 1 oraz §11 ust. 1 takiego obowiązku na pracodawcę nie nakładają ;-)

jusstini napisał/a:
Paragraf 13 pkt 1 - 64 h Załacznik nr III

W myśl §6 nie jest to szkolenie wstępne, a raczej okresowe, chociaż w pełnej nazwie tego szkolenia akurat brak jest słowa "okresowe". Chyba tylko z tego względu, że w stosunku do pracodawców wykonujących zadania służby bhp należy szkolenie takie odbyć przed podjęciem wykonywania tych zadań, co nie znaczy, że jest to szkolenie wstępne.

Ps.
W moim pierwszym poście słowa "okresowe" użyłem z rozpędu :oops:
 
     
ewania 


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 15 Lut 2007
Posty: 3494
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-29, 23:32   

jusstini napisał/a:
a dlaczego nie wstępne dla pracodawców


Szkoleniom wstępnym podlegają pracownicy.
A nie pracodawcy.
_________________
Przykazania boskie (owe 10) są tylko dlatego tak jasne, przejrzyste i zrozumiałe, że powstały bez pomocy doradców i ekspertów...
 
     
Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 5478
Wysłany: 2018-03-30, 09:06   

ewania napisał/a:
jusstini napisał/a:
a dlaczego nie wstępne dla pracodawców

Szkoleniom wstępnym podlegają pracownicy.
A nie pracodawcy.

A to podstawa prawna:
Andrzej J.S napisał/a:
§10 ust. 1 oraz §11 ust. 1 takiego obowiązku na pracodawcę nie nakładają ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.
Sprawdź, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe

2018 © Wiedza i Praktyka
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 11