bhp forum Strona Główna
bhp forum

Poprzedni temat «» Następny temat
szkolenie okresowe dla specjalisty ds bhp
Autor Wiadomość
snara

Wysłany: 2011-08-18, 08:38   szkolenie okresowe dla specjalisty ds bhp

w 2007 roku pracownik skonczył studia podyplomowe z zakresu bhp. kiedy powinien zrobic okresowe szkolenie dla słuzby bhp?

BHP_user 

Wysłany: 2011-08-18, 09:51   

robi się co 5 lat

snara

Wysłany: 2011-08-18, 11:14   

czyli powienine zrobic dopiero w 2012r???
czy po roku od uzyskania dyplomu ukonczenia szkoły?

BHP_user 

Wysłany: 2011-08-18, 13:40   

Jak ja kończyłem podyplomówkę to kierownik studiów powiedział, że przez pięć lat każdy ze studentów ma ważne szkolenie, ale zdania na tym forum są podzielone jesli chodzi o ten temat.

ewania 

Wysłany: 2011-08-18, 17:48   

Snara, czy w 2007 r. ten pracownik pracował już w sluzbie bhp i wciąż od tego czasu pracuje?
Bo te podzielone zdania to są tzw. dwie szkoły, falenicka i otwocka ;-)
Pierwsza mówi o tym, ze z rozporz. w spr. szkolen bhp wynika, ze jesli w okresie pomiedzy terminami kolejnych szkolen dla danego, zajmowanego w tym czasie przez pracownika stanowiska ukonczy on np. te studia podyplomowe, to uznaje mu się to jako szkolenie bhp okresowe i przedłuża o kolejny okres.
Druga szkoła mówi, że zalicza mu się tą szkolę do "terminu" bez względu na to, czy pracował w tym czasie ("w tym" tzn. kiedy się uczył i skonczył naukę) na danym stanowisku.
Ja skłaniam sie ku pierwszej wersji.
Bo - jesli ów człek w 2007 r. i od tego czasu NIE PRACOWAL w sluzbie bhp, to nie sądzę, żeby nie bylo mu potrzebne odswiezenie wiedzy.
Czyli - szkolenie bhp okresowe w takim przypadku jest konieczne jak najszybciej.
Ale - takie jest moje zdanie, a są tez inne.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2011-08-18, 19:37   

snara napisał/a:
w 2007 roku pracownik skonczył studia podyplomowe z zakresu bhp. kiedy powinien zrobic okresowe szkolenie dla słuzby bhp?

Jeśli ten pracownik rozpoczyna prace w służbie bhp dopiero po ukończeniu podyplomówki, to moim zdaniem pierwsze szkolenie okresowe dla pracowników służby bhp powinien odbyć w ciągu 12 miesięcy od podjęcia pracy na tym stanowisku.
Rozporządzenie w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy § 15 ust. 4. "Pierwsze szkolenie okresowe osób zatrudnionych na stanowiskach wymienionych w § 14 ust. 2 pkt 1 przeprowadza się w okresie do 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na tych stanowiskach, natomiast osób zatrudnionych na stanowiskach wymienionych w § 14 ust. 2 pkt 2-5 - w okresie do 12 miesięcy od rozpoczęcia pracy na tych stanowiskach."

ewania napisał/a:
Pierwsza mówi o tym, ze z rozporz. w spr. szkolen bhp wynika, ze jesli w okresie pomiedzy terminami kolejnych szkolen dla danego, zajmowanego w tym czasie przez pracownika stanowiska ukonczy on np. te studia podyplomowe, to uznaje mu się to jako szkolenie bhp okresowe i przedłuża o kolejny okres. ........................ Ja skłaniam sie ku pierwszej wersji.

i ja też.

Andrzej J.S 
Spec. BHP - emeryt

Wysłany: 2011-08-18, 19:42   

BHP_user napisał/a:
Jak ja kończyłem podyplomówkę to kierownik studiów powiedział, że przez pięć lat każdy ze studentów ma ważne szkolenie, ale zdania na tym forum są podzielone jesli chodzi o ten temat.

Moim zdaniem, chyba zapomniał dopowiedzieć, że dotyczy to obecnie czynnych behapowców, a nie tych, którzy dopiero po podyplomówce będą zaczynać pracę w służbie bhp.

BHP_user 

Wysłany: 2011-08-22, 10:26   

No własnie nic na ten temat nie mówił.

Odpowiedz do tematu