bhp forum Strona Główna
bhp forum

Poprzedni temat «» Następny temat
Praktyki w BHP Bydgoszcz i okolice
Autor Wiadomość
freda 
freda

Wysłany: 2010-11-29, 19:35   Praktyki w BHP Bydgoszcz i okolice

NO tak zajrzało 46 osób ale żadnej odpowiedzi w sprawie praktyk, ludzie jak chcecie zatrudniać specjalistów w tej dziedzinie to dlaczego absolwentom mówicie NIE?
Nawet jak ktoś chce pracować przez jakiś okres za darmo.
Wszędzie tylko narzekania,że absolwent nie ma doświadczenia, sam sobie go nie zrobi!!!!
Dajcie szansę młodym!!! Pamiętajcie ,że nasze społeczeństwo starzeje się!

ewania 

Wysłany: 2010-12-01, 14:16   Re: Praktyki w BHP Bydgoszcz i okolice

freda napisał/a:
NO tak zajrzało 46 osób ale żadnej odpowiedzi w sprawie praktyk, ludzie jak chcecie zatrudniać specjalistów w tej dziedzinie to dlaczego absolwentom mówicie NIE?
Nawet jak ktoś chce pracować przez jakiś okres za darmo.
Wszędzie tylko narzekania,że absolwent nie ma doświadczenia, sam sobie go nie zrobi!!!!
Dajcie szansę młodym!!! Pamiętajcie ,że nasze społeczeństwo starzeje się!

No, dobrze, ale dlaczego DO NAS ten apel??
MY nie jestesmy pracodawcami, tylko behapowcami :-? I - skoro nie ma OD NAS odzewu, tzn., że u nas nie ma takiej możliwosci.

xbeatax 

Wysłany: 2010-12-01, 14:29   

Cytat:
MY nie jestesmy pracodawcami, tylko behapowcami :-?
- za bardzo osobiście to odebrałaś :). Niektórzy nawet behapowcy :) są pracodawcami. Poza tym, może freda, ma nadzieję, że na to forum zaglądają też pracodawcy poszukujący "behapowców" i zechcieliby dać szansę człowiekowi, który chciałby odbyć praktykę.
freda, może jesteś bezrobotna, to skorzystaj ze stażu i wówczas poszukaj pracodawcy, który by Ciebie na niego przyjął. Otrzymujesz stypendium co prawda, a nie wynagrodzenie, ale zawsze to coś, a pracodawca ma darmowego stażystę i może po stażu zechce Ciebie zatrudnić.

ewania 

Wysłany: 2010-12-01, 14:54   

Całkowicie się zgadzam z tym, co napisałaś, xbeatax.
Tylko - zaskoczył mnie ten "ogólny" ton pretensji do nas
freda napisał/a:

stoper 

Wysłany: 2010-12-01, 14:57   

xbeatax napisał/a:
Poza tym, może freda, ma nadzieję, że na to forum zaglądają też pracodawcy poszukujący "behapowców" i zechcieliby dać szansę człowiekowi, który chciałby odbyć praktykę.
.
Jest to jednak myślę trochę szukanie "po omacku". Proponowałbym raczej ogłoszenie w gazetce regionalnej, Urząd pracy, szukanie możliwości bezpośrednio u pracodawców (trochę trzeba będzie się nachodzić).

szumi 

Wysłany: 2010-12-01, 18:37   

tu się z stoper, zgodzę, że
Cytat:
Jest to jednak myślę trochę szukanie "po omacku". Proponowałbym raczej ogłoszenie w gazetce regionalnej, Urząd pracy, szukanie możliwości bezpośrednio u pracodawców (trochę trzeba będzie się nachodzić).
. Niestety Bydgoszcz i okolice ma to do siebie, że przemysł tu całkiem padł a konkurencja jest spora bo w samej Bydgoszczy są trzy podyplomówki oraz jeden kierunek inżynierski na uczelni wypuszczające co pół roku absolwentów- behapowców spragnionych praktyki wiec o pracę jest naprawdę ciężko

stoper 

Wysłany: 2010-12-01, 19:47   

szumi napisał/a:
Niestety Bydgoszcz i okolice ma to do siebie, że przemysł tu całkiem padł

To nie jest problem wyłącznie Bydgoszczy ale ogólny w kraju. Schody zaczynają się dopiero gdy się chce zdobyć staż szczególnie trzyletni dla techników (brak możliwości samodzielnego prowadzenia służby bhp dla Inspektorów-temat poruszałem niejednokrotnie).

xbeatax 

Wysłany: 2010-12-01, 22:42   

Urząd Pracy jako źródło pracodawców niech sobie daruje :). Stamtąd niech tylko weźmie dokumenty niezbędne do stażu i z nimi uda się do pracodawcy, którego trzeba szukać w jakikolwiek sposób, gdyż UP mu tego stażu nie znajdzie :). Ba, UP może mieć nawet problem z pieniędzmi na staż, zatem wszystko musi być zsynchronizowane - czyli znalezienie pracodawcy, złożenie wniosku i posiadanie przez UP pieniędzy na stypendium za staż :).

freda 
freda

Wysłany: 2010-12-02, 16:23   

Witam , wszystkich!!
Otóż mój ton był celowy trochę prowokacyjny (no i podziałało!) i tak miałam na myśli pracodawców i pracodawców BHP-ców. Co do stażu w BHP , już mi się nie należy... chyba ,że bezpłatny ale pracodawcy nawet o takim nie chcą słyszeć.
pozatym PUP Bydgoszcz nie ma na niego pieniędzy...
Ale pojawiła się dla mnie niewielka szansa posmakowania praktyki BHP i to właśnie przez podobne prowokacyjne działanie tyle ,że na innym portalu.
Pozdrawiam wszystkich BHP-ców, nie chciałam nikogo obrazić.

Odpowiedz do tematu