To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
bhp forum
bezpieczeństwo i higiena pracy, wypadki przy pracy, ocena ryzyka zawodowego, szkolenia bhp

Wypadki przy pracy i choroby zawodowe - WYpadek komunikacyjny - pismo do Wydz. Ruchu Drogowego

ewania - 2011-07-09, 11:00
Temat postu: WYpadek komunikacyjny - pismo do Wydz. Ruchu Drogowego
Wydział Ruchu Drogowego

Komenda Miejska Policji
ul. ………………………
w ……………………….Data: …….. Znak:…………

Dot. zdarzenia drogowego z dnia ………………………

W związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w dniu ……………. ok. godz. ………….. w miejscowości/na trasie……………, którego uczestnikiem był kierujący samochodem służbowym marki …………., nr rej. …………… pracownik (………. tu nazwa pracodawcy) pan.............. (imie i nazwisko poszkodowanego) zamieszkały w ……………… ul. ………………. zwracam się – na podstawie § 8.2 Rozporządzenia RM z dn. 01 lipca 2009r. w spr. ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy (Dz.U. 105, poz.870) - z uprzejmą prośbą o udzielenie n/w informacji, które umożliwią zespołowi powypadkowemu prawidłowe przeprowadzenie postępowania powypadkowego:

1. W jaki sposób doszło do wypadku? (prośba o notatkę policyjną z miejsca zdarzenia, bądź krótki opis okoliczności wypadku stwierdzonych przez policję na miejscu zdarzenia).
2. Czy i w jakim stopniu pracownik nasz - pan …………… - przyczynił się do powstania wypadku?
3. Czy badano stan trzeźwości naszego pracownika tuż po zdarzeniu i jakie były wyniki badania?

Z uwagi na konieczność dotrzymania wynikającego z ww. przepisów terminu 14 dni na sporządzenie dokumentacji powypadkowej przez powołany przez pracodawcę zespół powypadkowy, proszę uprzejmie o jak najszybsze nadesłanie powyższych informacji, najlepiej na nasz numer faxu ………….. , lub pocztą elektroniczną na adres mailowy ……………………………………..

Z poważaniem

..........................................

Jeśli otrzymamy odpowiedź odmowną, wówczas opieramy się tylko na tym, co udało się nam ustalić bez informacji z policji, bo przepis mówi, że korzystamy z takich inf.: "jeśli zostaną nam udostępnione" (ale - jak pisałam, nie zdarzyła mi się odmowa, a łaaaadnych mnóstwo lat juz w bhp pracuję).

Bea76 - 2011-07-09, 11:37

ewania,

mam w związku z tym przykładowym pismem pytanie........
czy jeśli pracownik dostaczy sam notatkę urzędową z kolizji drogowej z komisariatu policji to pracodawcę (zespoł powypadkowy) zwalnia z obowiązku zwrócenia się o wydanie takiej notatki?

ewania - 2011-07-09, 11:49

Moim zdaniem - tak. To logiczne - wtedy mamy juz informację o jaką nam chodzi, to po co ją dublować?
Bea76 - 2011-07-09, 11:57

tak tez sądzę, acz wolę się upewnić, bo z przykładem z jakim mam ostatnio do czynienia to juz niewiele zaczynam kumać - usłyszałam, że pracodawca nie jest stroną i pracownikowi kazano sie zwrocić o taką notatkę - wypadek komunikacyjny samochodem służbowym poszkodowany wracał ze szkolenia z centrali .......
ewania - 2011-07-09, 12:11

Jak wszędzie - zależy na kogo się trafi.... ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group